При Кабміні запрацює комісія з розшуку зниклих безвісти на Донбасі

Джерело:  shotam.info  /  10:16, 3 Лютого 2020

Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Оксана Коляда

Міністерство у справах ветеранів України ініціювало зміни до законодавства, щоб створити пошукові групи зниклих безвісти громадян на Донбасі.

Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Оксана Коляда в Офісі президента під час засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі та військових і полонених, пише UATV.

Зазначається, що вже є команда людей, які готові займатися пошуком зниклих осіб на Донбасі та формуванням списків на обмін.

Відомо, що на засіданні були присутні:

  • міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда,
  • заступники та радники міністра у справах ветеранів,
  • представники Офісу генпрокурора,
  • представники Служби зовнішньої розвідки,
  • керівник Центру звільнення заручників при СБУ,
  • представники МВС, Нацполіції та Міноборони.

Учасники наради також обговорили питання надання допомоги звільненим полоненим. Йдеться, зокрема, про поновлення документів, отримання матеріальної допомоги тощо.

Скільки людей вважаються зниклими

Відомо, що від початку збройного конфлікту на Донбасі Харківська правозахисна група зафіксувала 4649 випадків зникнення людей по обидва боки лінії розмежування.

За словами керівника організації Євгена Захарова, Харківською правозахисною групою задокументовано та внесено в базу даних 4649 випадків зниклих осіб, з яких 3135 – чоловіки, 645 – жінки, 239 – діти, стать 630 зниклих не визначили за браком інформації.

Більша кількість членів військових формувань зникла під час виконання своїх обов’язків або на полі бою. Було знайдено 3484 особи, тобто доля 1165 зниклих невідома.

Нагадаємо, на Донбасі відкриють три опорні лікарні неподалік КПВВ

Вгору