Український фільм претендуватиме на “Оскар”

Джерело:  shotam.info  /  15:05, 14 Серпня 2019

Довідково про стрічку

Українська стрічка “Додому” режисера Нарімана Алієва претендуватиме цьогоріч на премію “Оскар”. Про це повідомили в Українському Оскарівському Комітеті.

У Комітеті заявили, що прийом заявок для участі національних у відборі на висування фільму на премію “Оскар” завершено. Цьогоріч у нацвідборі бере участь лише “Додому”.

Офіційне засідання Комітету відбудеться 23 серпня.

Довідково про стрічку

“Додому” — це перший повнометражний фільм Алієва. Картина розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ Після анексії Криму. Стрічка починається загибеллю старшого сина Назіма, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому і поховати старшого поховати його вдома, в Криму, згідно з мусульманськими традиціями. У центрі сюжету — конфлікт поколінь і їхнє розуміння слова «дім». Усе це відбувається на тлі сучасних українських реалій.

Що відомо про творчість режисера?

Наріман Алієв отримав членство Європейської кіноакадемії та став 40-им українським кінематографістом в рядах європейських кіноакадеміків.

Відомо, що у творчому доробку Нарімана режисерська робота над короткометражними фільмами трилогії “Кримські історії”.

А фільм «Додому» — режисерський дебют Алієва у повному метрі — представляв цьогоріч Україну на Каннському міжнародному кінофестивалі в конкурсній програмі “Особливий погляд”.

Вгору