В Україні скасовують трудові книжки: подробиці

Джерело:  shotam.info  /  15:13, 9 Жовтня 2019

Чим замінять трудові книжки?

Уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок. Про це поінформували у Кабінеті Міністрів.

За умови прийняття парламентом цього законопроєкту, громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

“Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані”, – наголосили в Кабміні.

Чим замінять трудові книжки?

Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо йому важливо перевірити стаж того, хто влаштовується на роботу, з офіційних реєстрів за допомогою QR-коду.

Інформація про працівників зі стажем до 2000 року

Представник уряду також наголосив, що якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку, як носій інформації, не буде потреби.

 

Якщо хтось все ж захоче “колекціонувати” інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти влада не буде.

Запустити все технічно можна буде вже в цьому році за умови прийняття всіх законів і відповідних постанов.

Вгору