Українські міністри й іноземні дипломати в Одесі розповіли про програму Grain from Ukraine (фото)

Джерело:  usionline.com  /  16:24, 24 Березня 2023

Про це йшлося на брифінгу в Одесі за участі членів уряду України та послів країн-партнерів

Україна навіть у найскладніші часи виконує свої зобов'язання перед партнерами щодо недопущення продовольчої кризи у світі, тоді як Росія готова приректи мільйони людей на голод заради своїх егоїстичних інтересів.

Про це йшлося на брифінгу в Одесі за участі членів уряду України та послів країн-партнерів.

Як розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, з торішнього врожаю Україні лишилося вивезти 14-15 млн тонн зерна та олії. Обсяг експорту з нового врожаю, за прогнозами, буде приблизно на 10% меншим, адже чимало фермерів віддали перевагу вирощуванню сої та соняшника, скоротивши вирощування кукурудзи. Втім, це не матиме принципового впливу, запевнив міністр. Сольський також наголосив, що підтримуючи своїх партнерів у країнах Азії та Африки, Україна виконує важливу гуманітарну місію.

На гуманітарному значенні програми Grain from Ukraine наголосив і віце-прем’єр Олександр Кубраков.

Україна навіть у такий важкий час для себе, у період війни, думає і допомагає разом з партнерами іншим країнам світу, – зауважив він.

Водночас, відзначив Кубраков, Росія, гальмуючи «зернову угоду» і погрожуючи вийти з неї, ставить мешканців Африки і Азії у положення заручників.

Ми маємо справу з державою-терористом, яка використовує навіть такі гуманітарні питання, які важливі для сотень мільйонів людей по всьому світі, беручи їх в заручники для вирішення своїх економічних питань. Вони публічно в своїх останніх зверненнях фактично вимагають отримати можливість заробляти більше грошей для продовження цієї війни, – говорить віце-прем’єр.

Також Кубраков розповів, що Україна прагне до розширення «зернової угоди» на порти Миколаєва. Цю ідею підтримала й посол США в Україні Бріджит Брінк. Вона розповіла, що саме сьогодні в Одеському порту завантажується судно, що відбуде до Ємену — країни з найтяжчою продовольчою ситуацію, де від нестачі їжі страждають близько 4 млн людей. Брінк також обвинуватила Росію у гальмуванні вивезення українського зерна. За її словами, наразі у Босфорі очікують на інспекцію 100 суден, адже росіяни свідомо штучно затягують процес. Таким чином, через протоку проходять усього 2-3 судна на день, тоді як могли б до 45.

Заступниця директора Всесвітньої продовольчої програми в Україні Маріанна Уорл наголосила на важливості безперешкодного доставлення українського зерна до країн Африки і Азії. Вона розповіла, що під час блокади українських портів, до того, як розпочала діяти «Зернова ініціатива», ціни на збіжжя у світі підскочили на 40% – а якщо зерно дорожчає лише на 1%, то це означає, що 10 млн людей страждатимуть від голоду. Також пані Уорл подякувала одеським портовикам:

Без вас це не було б можливим. Ви робите фантастичну роботу, – сказала вона.

Про підтримку програми Grain from Ukraine заявили також іспанські та французькі дипломати. Тимчасово повірений у справах посольства Франції Бенжамен Роріг назвав гуманітарні ініціативи України «благородним і щирим жестом», а посол Іспанії Рікардо Лопес-Аранда Хагу нагадав, що сама продовольча криза у світі стала наслідком російської агресії проти України, тому важливо надавати українцям економічну, гуманітарну та мілітарну допомогу.

Нагадаємо, у рамках ініціативи Grain from Ukraine найбільш вразливі країни Африки – Сомалі, Ефіопія, Кенія – отримали вже 140 тисяч тонн пшениці. Загалом з початку роботи «зернового коридору» Україна експортувала понад 25 млн тонн агропродукції.

Вгору