Перевірку в Стамбулі пройшов: перший корабель з українським зерном спрямовується до покупця

Джерело:  flot2017.com  /  20:05, 3 Серпня 2022

Судно Razoni з українським зерном успішно пройшло перевірку в Стамбулі

У Туреччині в спільному координаційному центрі завершилася інспекція першого судна із зерном, яке вийшло з України 1 серпня і пройшло по погодженому "зерновому коридору". Інспекція була проведена відповідно до укладеного договору про експорт агропромислової продукції з українських морських портів представниками України, Туреччини, ООН і рф.

Нагадаємо, 2 серпня зерновоз Razoni під прапором СьєррЛеоне з українською кукурудзою на борту по "зерновому коридору" добрався з Одеси до узбережжя Туреччини. Передбачалося, що після інспекції контрольною групою, за яку відповідає Туреччина, судно доставить вантаж в Ліван.

"Спільна інспекційна група завершила свою інспекційну діяльність на борту Razoni. Судно з 27 тис. тонн кукурудзи пройде через Босфор і незабаром відправиться в Ліван", - говориться в повідомленні.

Судно Razoni йде під прапором Сьєрра-Леоне і слідує в Ліван. На його борту - близько 26,5 тис. тонн кукурудзи.

Нагадемо, в Стамбулі 22 липня за участю ООН, України, Туреччини і россии відбулося подпсисание угоди про розблокування експорту українського зерна морем. Дзеркальна угода окремо від россии з ООН і Туреччиною підписала і Україна. Йшлося про розблокування для експорту трьох портів - "Одеса", "Черноморск" і "Південний".

Як вже повідомляв "Флот 2017", 23 липня россия атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". Дві ракети вдалося збити силам протиповітряної оборони. Дві потрапили в об'єкти інфраструктури порту.

Також повідомлялося, що Україна запропонувала Лівану викупити викрадене у неї зерно і борошно із затриманого корабля, що прибув з окупованого Криму.

Вгору