На заводі в Запоріжжі ремонтуватимуть двоповерхові поїзди Skoda

Джерело:  shotam.info  /  13:39, 19 Березня 2020

Що це за потяги?

Капітальний ремонт двох електропоїздів EJ675 Skoda City Elephant планують виконати на потужностях Запорізького електровозоремонтного заводу (ЗЕРЗ) у партнерстві з Skoda Transportation. Про це повідомляє видання Центр транспортних стратегій з посиланням на Магістраль.

Заощадять чималу суму

У рамках майбутньої реалізації проєкту представники чеської компанії раніше відвідали підприємство в Запоріжжі і провели переговори з менеджментом Укрзалізниці.

“Освоєння колективом  Запорізького електровозоремонтного заводу нового виду виробничої діяльності не тільки заощадить Україні чималу суму валюти, але і приверне ремонтні та будівельні технології світового рівня, які, до речі, будуть задіяні і в інших проєктах залізничної компанії. З цією ж метою ведемо переговори з керівництвом Skoda Transportation про стажування наших співробітників”, – заявив член правління Укрзалізниці Франтишек Буреш.

У свою чергу Іво Гурняк, директор з продажу Skoda Transportation, сказав: “Зараз ми переконалися: ПрАТ” ЗЕРЗ “здатний капітально відремонтувати потяги серії EJ675. Залишилося обговорити деталі. Готові допомагати інженерним, технічним і технологічним супроводом, постачанням необхідних запасних частин, брати участь в залученні фахівців з тих робіт, які самі не виконуємо, а також у випробуваннях оновлених потягів. Вважаю, що ремонт першого поїзда триватиме приблизно півроку, поки фахівці отримають необхідний досвід і вирішать всі організаційні питання. Наступний можна оновити вдвічі швидше”.

Ціна питання

Нагадаємо, що раніше “Укрзалізниця” оголошувала міжнародні тендери на ремонт двох електропоїздів Skoda City Elephant, але отримані цінові пропозиції компанію не задовольнили. “Я категорично проти того, щоб компанія платила 200 млн грн іноземним компаніям, маючи при цьому власні потужності з ремонту локомотивів у Запоріжжі”, – заявляв з цього приводу Франтішек Буреш.

Що це за потяги?

Два електропоїзди Skoda EJ675 City Elephant “Укрзалізниця” придбала в 2012 році перед проведенням Чемпіонату з футболу Євро-2012. Потяги двосистемні (курсують електрифікованими ділянками на постійному і змінному струмі). Електропоїзд складається з шести двоповерхових вагонів, має 636 місць, з них 46 – першого класу, 590 – другого. Електропоїзд розрахований на експлуатацію зі швидкістю до 160 км на годину. Термін сервісного супроводу поїздів закінчився в 2018 році.

Вгору