«Епоха домінування росії закінчується»: у Польщі відкрили трубопровід Baltic Pipe (фото, відео)

Джерело:  dumskaya.net  /  07:27, 28 Вересня 2022

Газопровід Baltic Pipe має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також кінцевим споживачам у сусідніх країнах

Трубопровід Baltic Pipe для імпорту газу з Норвегії до Польщі, Данії та сусідніх держав офіційно відкрили.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що газопровід покладе край добі домінування росії, пише PAP.

У Гданську пройшла церемонія відкриття газопроводу Baltic Pipe потужністю 10 млрд кубометрів.

«Сьогодні ми можемо з повною впевненістю сказати — епоха домінування росії у газовій сфері закінчується. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирством», — заявив Моравецький.

За його словами, з цього моменту починається нова ера - «епоха енергетичного суверенітету, енергетичної свободи та підвищеної безпеки». Як енергетичної, так і в ширшому значенні цього слова.

Газопровід Baltic Pipe має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії та Польщі, а також кінцевим споживачам у сусідніх країнах.

Польська нафтогазова компанія PGNiG вже заявила, що імпортує не менше 6,5 млрд кубометрів природного газу з Норвегії у 2023 році трубопроводом Baltic Pipe.

https://www.facebook.com/watch/?v=538521961372035

У PGNiG додали, що у 2023 році вона використовуватиме 80% пропускної спроможності трубопроводу, зарезервованої компанією, яка зросте до 90% у 2024 році, що становить близько 7,7 млрд кубометрів.

Трубопровід надасть Польщі альтернативні джерела газу, які вона шукала з квітня, коли припинилося постачання з росії.

Раніше польська влада анонсувала повну відмову від газу, що виробляється росією.

За словами Моравецького, Baltic Pipe став одним із найбільших та найскладніших проєктів в історії Польщі. Інвесторами будівництва стали данська компанія Energinet та польська Gaz-System. Вартість трубопроводу перевищила 1,6 млрд євро.

Він наголосив, що Балтійський газопровід – це повна протилежність російським газопроводам «Північний потік».

«Сьогоднішній день має подвійне символічне значення, тому що з одного боку ми показуємо світові, як можна підвищити безпеку завдяки співпраці та солідарності, а з іншого – ми також маємо справу з актом саботажу», – сказав прем'єр Польщі, маючи на увазі розгерметизацію російських «Північних потоків» у Балтійському морі.

Він заявив, що ситуація на російських газопроводах – це диверсія, яку росія, напевно, використовує для наступного етапу ескалації в Україні.

З 27 квітня «Газпром» достроково зупинив постачання газу до Польщі через відмову польської PGNiG платити за газ у рублях, хоча Польща і так планувала відмовитися від імпорту російського газу з 2023 року, коли у неї закінчувався довгостроковий контракт із «Газпромом».

Російський газ раніше займав приблизно 50% в енергобалансі Польщі, але польський уряд заявляє, що зможе його замінити.

Вгору