"Елайджа Вуд записав звернення до Зеленського": російська пропаганда запустила новий фейк

Джерело:  v-variant.com.ua  /  17:39, 28 Липня 2023

Продовжуємо розвінчувати ворожі фейки та маніпуляції, які розповсюджують на сході України

Після початку російського повномасштабного вторгнення ворожа пропаганда регулярно створює фейки щодо Володимира Зеленського. Вигадки про президента, що поширюються соціальними мережами, часом просто абсурдні. “Східний Варіант“ продовжує розвінчувати ворожі фейки та маніпуляції, які розповсюджують на сході України.

Чи не щодня ворожа пропаганда закидає нову дезінформацію. Зокрема, Телеграм-каналами окупованої Луганщини та Донеччини ширяться провокативні пости, які стосуються Президента України, з метою підірвати його авторитетність.

Нещодавно у проросійських пабліках почало набирати популярності відео зі зверненням американського актора Елайджи Вуда нібито до Володимира Зеленського із закликом “вилікуватись від наркозалежності”. “Східний Варіант” розбирає цей фейк та наводить спростування.

Фейк: "Елайджа Вуд закликає Володимира Зеленського вилікуватись від наркозалежності"

У повідомленні йдеться, що американський актор нібито запропонував Президенту України “розв'язати серйозні проблеми з наркотиками та алкоголем”. Він говорить: “У нас тут є люди, які зможуть допомогти”. Такий заклик нібито був опублікований як сторіз в Інстаграм сторінці Елайджи Вуда.

Джерело фейку: Телеграм-канал "Мариуполь сейчас"

вуд фейк

Скріншот з соцмереж

Також 20 липня на одному з проросійських пабліків був помічений пост такого самого змісту. Однак через кілька годин його видалили та повідомили, що Інстаграм-сторінку актора заблокували через його заяву про Зеленського.

Джерело фейку: Телеграм-канал "ДНР INFO "

Елайджа Вуд фейк

Скріншот з соцмереж

Спростування

Найперше, що викликає сумніви щодо правдивості запису — той факт, що відео змонтоване і складається з нарізаних уривків звернення актора. Це виконано досить непрофесійно, оскільки деякі речення просто обриваються і починається нова думка.

Крім цього, якщо уважно прослухати цей ролик, то Елайджа Вуд жодного разу не називає прізвище Зеленського та нічого не згадує про Україну. У відео лише можна почути ім'я, без уточнення про кого саме мова. Для більшої “переконливості” на відеозапис накладене посилання на офіційний акаунт українського Президента та відмітка прапора України.

Примітно, що ім'я звучить як “Владімір”, а не Володимир, і це також ознака російських джерел. Можна припустити, що Елайджа Вуд записав ролик для якось абсолютно іншого чоловіка.

Виходячи з назви Інстаграм-акаунту, що зазначений у відео, ймовірно це сторінка elijah.wood.kingring, яка наразі не має жодної публікації та ніяким чином не пов'язана з американським актором. Та й створена сторінка у липні цього року.

вуд фейк

Скріншот з соцмереж

До того ж сам Елайджа Вуд у березні цього року в одному з інтерв'ю для іноземних ЗМІ говорив, що бажає тримати свою сім'ю якомога далі від уваги всього світу, тому його обліковий запис в Інстаграм не публічний і закритий для загального доступу.

Активність актора можна помітити в інших соціальних мережах. Зокрема, під час моніторингу вдалося встановити офіційну сторінку Елайджи Вуда у Твіттер.

Однак, жодних подібних звернень до Володимира Зеленського, які просувають проросійські пабліки, тут немає. Навпаки ще минулого року актор заявив про свою підтримку України та українців.

Елайджа Вуд фейк

Скриншот сторінки Твіттер

Варто зазначити, що поширення подібного відеозапису за участі американського актора відбувається виключно з проросійських джерел. Простеживши публікації закордонних інтернет-ресурсів можна також натрапити на спростування до заявленого росіянами ролика.

***

Під “удар” російської пропаганди досить часто потрапляє Президент України чи хтось з українського керівництва. Виходячи з перелічених фактів, висновок очевидний — це ніщо інше як дезінформація, яка шириться каналами соціальних мереж, зокрема, серед жителів Луганщини та Донеччини.

Цього разу поширений фейк має на своїй меті дискредитувати та принизити Володимира Зеленського, аби запевнити людей у так званій "слабкості" української влади. Такі наративи зазвичай нічим не обґрунтовані та просуваються під "прикриттям" іноземних джерел.

Вгору