Жінкам-медикам потрібно стати на військовий облік до кінця 2026 року

Джерело:  censor.net  /  18:45, 3 Жовтня 2023

Принципових змін для 1 жовтня не буде, - МОЗ

Жінки з медичною та фармацевтичною освітою підлягають постановці на військовий облік. Обмежень на перетин державного кордону для них з 1 жовтня немає.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"З 1 жовтня нічого не зміниться. Медичні професії для жінок і фармацевтична освіта для жінок з часів Незалежності підпадали під перелік тих спеціальностей, які входили до військового обліку і який затверджувався наказом міністра оборони. Тому змін не відбувається, окрім тих, які зробила Верховна Рада, вносячи зміни в закон про військовий облік. Медичні професії виокремили вже прямо в законі, зазначивши, що жінки з медичною та фармацевтичною освітою підлягають постановці на військовий облік, а також і інші спеціальності, які визначені у переліку, затвердженому наказом Міністерства оборони", - пояснив Ляшко.

Уряд ухвалив постанову, яка передбачає, що з 1 жовтня 2023 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою до кінця 2026 року мають стати на облік у центрах комплектування, нагадав міністр.

Він наголосив, що до постанови уряду, яка регулює питання перетину державного кордону, поки що змін, які стосуються жінок з медичною та фармацевтичною освітою, не внесено.

"Обмеження щодо жінок з медичною або фармацевтичною освітою можуть застосовуватися тільки тоді, коли такі жінки перебувають на державних посадах, в центральних органах виконавчої влади або є народними депутатами чи депутатами місцевих рад", - пояснив Ляшко.

Саме тоді, як і для всіх інших держслужбовців, на жінок з медичною освітою можуть поширюватися обмеження щодо перетину державного кордону. Інших змін немає і не планується, наголосив міністр.

Ляшко зазначив, що кожен суб'єкт господарювання має у структурі людину, яка веде мобілізаційний облік.

"Ведуться певні списки, які діляться на категорії: офіцерський, старшинський, рядовий склад. Ці дані передаються до центру комплектувань. Тому зараз є законодавча вимога, є встановлений порядок, є певна інструкція Міністерства оборони, що повинні всі зробити, за якою формою подати ці документи", - додав Ляшко.

Вгору