Житлові субсидії-2021: який порядок призначення?

Источник:  vchasnoua.com  /  11:57, 8 Сентября 2021

Цього року було внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій: деталі

Як повідомляє Норвезька рада у справах біженців в Україні, оскільки за декілька тижнів розпочнеться опалювальний період, то розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020−2021 років, буде проведено без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

— надавалася у грошовій безготівковій формі;
— було призначено за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийнято в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
— було призначено без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Отже, за наявності однієї з таких підстав, необхідно звернутися до територіальних управлінь соціального захисту (безпосередньо поштою, онлайн, через представника органу місцевого самоврядування або центр надання адміністративних послуг) із заявою щодо призначення субсидії.

Можна подати заяву онлайн через сайт Міністерства соціальної політики України за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua/

З переліком умов, за яких житлова субсидія не призначається, можна ознайомитися у пункті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій. Зазначені умови також було змінено, зокрема тепер при призначенні субсидії не враховується наявність житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості. Також запроваджено нововведення щодо призначення житлової субсидії у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтверджених документів.

Раніше суми призначеної, але не виплаченої у зв’язку зі смертю одержувача, житлової субсидії виплачувалися одному із членів домогосподарства за письмовим зверненням, поданим до закінчення періоду, на який призначено житлову субсидію. Зараз таку заяву слід подати протягом трьох місяців після смерті одержувача.

Форма заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, також зазнали змін. З актуальною формою заяви можна ознайомитися безпосередньо на офіційному веб-порталі Верховної Ради України https://zakon.rada.gov.ua (додатки до Положення про порядок призначення житлових субсидій).

Наверх