Зеленський ветував закон про відновлення е-декларування: Декларації мають бути відкритими одразу

Джерело:  censor.net  /  11:31, 12 Вересня 2023

Нагадаємо, що ухвалений Радою документ викликав неабияку хвилю невдоволення в суспільстві і на сайті президента з'явилася петиція, в якій його закликали ветувати документ. Вона набрала 25 тисяч необхідних голосів усього за кілька годин

Президент України Володимир Зеленський ветував ухвалений Верховною Радою закон про відновлення електронного декларування.

Про це Зеленський повідомив у телеграм-каналі, інформує Цензор.НЕТ.

"Вето. Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні", - зазначив глава держави.

http://www.facebook.com/watch/?v=220105267709878

За його словами, декларації мають бути відкритими.

"Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко", - резюмує Зеленський.

Раніше Зеленський заявляв, що ухвалить рішення щодо ухваленого Верховною Радою закону про електронне декларування після консультацій із віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9587-д "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України щодо вдосконалення порядку притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" у другому читанні та в цілому 5 вересня. Верховна Рада відновила електронне декларування для чиновників, проте правка необхідна для відкриття декларацій не набрала голосів. Група депутатів Європарламенту закликали Зеленського ветувати закон про електронне декларування, який на рік відкладає відкриття реєстру декларацій, адже він негативно вплине на антикорупційну діяльність.

Вгору