Завезені росіяни та брехня пропаганди: чому "підтримка росії на Донбасі" — це фейк

Джерело:  v-variant.com.ua  /  18:27, 5 Вересня 2023

Зараз загарбники всіляко намагаються показати, що жителі тимчасово окупованих територій їх підтримують та хочуть «бути з росією»: реальні приклади, чому це брехня

Спочатку росіяни витрачали купу часу на пропаганду, що їх в Україні вже давно чекають і будуть зустрічати з квітами. Та українці чи не голими руками зупиняли танки та скандували «Окупанти — геть». Зараз загарбники всіляко намагаються показати, що жителі тимчасово окупованих територій їх підтримують та хочуть «бути з росією». Східний Варіант наводить реальний приклад, чому це брехня

Про опір та виступи проти росіян на тимчасово окупованих територіях Луганщини та Донеччини розповідає координатор руху «Жовта стрічка»

Фейк: «Українці з окупованих територій за росію»

Ще з 2014 року, коли частина Донеччини та Луганщини були окуповані за воєнної підтримки росії, загарбники-терористи почали активно розповсюджувати пропаганду, що тамтешні українці їх підтримують та виступають за російські цінності. Ці ж наративи можна зустріти й сьогодні. Особливо перед проведенням псевдовиборів на рф.

«Жители Донбасса в ожидании присоединения к России»

фейк

Джерело: пропагандистське медіа

«Жители Донбасса об официальном возвращении в Россию: Мы русский народ — нас не сломать»

фейк

Джерело: пропагандистське медіа

«Народ Донбасса выбрал путь в Русский мир и не нуждается в «борьбе» Зеленского — депутат»

фейк

Джерело: пропагандистське медіа

Такі заголовки та статті активно заповнюють російський інфопростір. Та чи так це?

Спростування. «Усюди можна зустріти жовті стрічки»

Координатор руху громадського спротиву «Жовта Стрічка» Іван розповідає, що українці на тимчасово окупованих територіях не підтримують загарбників та усіляко чинять спротив. Жовті стрічки чи патріотичні листівки, які учасники руху розвішують у різних містах та селах як опір, можна зустріти усюди на Донеччині, Луганщині, у Криму, Херсонській чи Запорізькій областях.

Реальною проблемою є завезення росіян на тимчасово окуповані території.

«Після окупації значна частина українців виїхала з міст та селищ. Щоб збалансувати населення, окупанти завозять туди росіян. Тут їм надають житлові сертифікати, роботу. Наприклад, російські офіцери, які приїжджають не одні, а й зі своєю родиною. І, звісно, їм легше говорити, що в них абсолютна більшість підтримує росію. Так воно й робиться», — розповідає Іван.

жовта стрічка проти фейків

Учасник “Жовтої стрічки” у Луганську. Фото: “Жовта стрічка”

Українці, які залишаються в окупації, піддаються впливу та натиску з боку загарбників. Та навіть у таких умовах є ті, хто чинить опір.

«Окупанти залякують будь-які інші думки, не пов’язані з приналежністю до рф. Це може каратися навіть позбавленням волі. Тому говорити, що більшість українців підтримує, що нічого українського в окупації не залишилося, це абсолютно неправильно, це великий абсурд. Тому що той відсоток українців, які залишилися в регіоні, у місті, демонструють просто неймовірний громадянський спротив. Демонструють, що ні, тут усе ще Україна, незалежно від того, що сюди завезли штучне населення для статистики», — каже координатор «Жовтої стрічки».

Про це говорить і кількість людей, які долучаються до руху «Жовтої стрічки» з окупованих територій. Іван каже, якщо минулого року він тримав комунікацію з 300-ми користувачами в соціальних мережах, то зараз загальна кількість користувачів у їхньому чат-боті становить понад 10 тисяч. Ці цифри зростають щодня: хтось долучається з Донецька, хтось із Лисичанська, а хтось із Сімферополя.

жовта стрічка проти фейків

Учасник «Жовтої стрічки» у Луганську залишає окупантам послання. Фото: «Жовта стрічка»

Зараз активісти «Жовтої стрічки» проводять інформаційні кампанії щодо бойкотування виборів на тимчасово окупованих територіях. Так хочуть уберегти якомога більше людей від участі в незаконних політичних заходах росіян.

Рух «Жовтої стрічки» є яскравим прикладом того, що українці чинять спротив в окупації та показують, що росіянам тут не раді. Врешті-решт, усі українські території будуть звільненні, а колаборанти та зрадники — покарані. Це лише питання часу.

Як долучитися до “Жовтої стрічки”?

Передати інформацію про воєнні злочини росіян на тимчасово окупованих територіях України можна через чат-бот “Очі”. Посилання тут.

Долучитися до виконання завдань “Жовтої стрічки” можна через чат-бот “Разом”. Посилання тут.

Відомості про колаборантів, які беруть участь в організації псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях можна передати активістам “Жовтої стрічки” через чат-бот “Бачимо”. Посилання тут.

Слідкувати за новинами руху опору можна через їхній телеграм-канал.

Вгору