Забезпечення життєдіяльності на ТОТ не вважатиметься колабораціонізмом: уряд підтримав законопроєкти

Джерело:  vchasnoua.com  /  18:50, 5 Серпня 2022

Кабмін схвалив законопроєкти, які спрямовані на уточнення питань кримінальної відповідальності за колабораціонізм на тимчасово окупованих територіях

Кабмін підтримав ініціативу Мінреінтеграції. Схвалені законопроєкти подаються на розгляд Верховної Ради. Тепер слово за парламентарями, повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зазначимо, у березні цього року в Україні була запроваджена кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність і пособництво державі-агресору. Згідно з законом, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено кримінальне покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Однак формально під кримінальну відповідальність могли підпадати люди, які вимушені працювати у реаліях ТОТ, щоб прогодувати власні родини та підтримувати життєдіяльність своєї громади: наприклад, лікувати хворих або забезпечувати роботу об’єктів критичної інфраструктури.

До Мінреінтеграції почали надходити сотні звернень: люди просять роз’яснити, чи підпадає та чи інша діяльність під кримінальний кодекс.

У відповідь на це міністерство утворило робочу групу з понад 160 представників органів влади, бізнесу, фахівців права, громадських організацій, яка й напрацювала два законопроєкти, що чітко дають зрозуміти, яка діяльність не є колабораціонізмом.

Зокрема, уточнюється, що караним буде лише добровільне здійснення господарської діяльності у взаємодії з агресором. Також пропонується визначити перелік видів діяльності, здійснення яких на ТОТ допускається, якщо при цьому не здійснюється пособництво агресору.

Зокрема: доставка пенсій, медичне обслуговування, житлово-комунальні послуги, робота банків, сільське господарство, цивільний захист.

Уряд зможе встановлювати особливості та додаткові обмеження провадження такої діяльності.Вгору