Вражаючі кадри: як виглядає легендарний аеропорт у Чорнобаївці після звільнення

Джерело:  sundries.com.ua  /  14:08, 23 Листопада 2022

Що таке Чорнобаївка?

Журналіст “Радіо Свобода” показав, що залишилось від легендарного аеропорту в Чорнобаївці поблизу Херсона, який 8 місяців був окупований російською армією.

“Це груди металу і спаленої техніки”, – так він описав побачене. Зроблені їм кадри справді вражають: навколо десятки одиниць знищеної техніки окупаційних військ і постраждала цивільна інфраструктура.


Фото: Радіо Свобода


Фото: Радіо Свобода

Що таке Чорнобаївка?

Насправді в Чорнобаївці розташований Міжнародний аеропорт Херсон, який останніми роками розвивався та напередодні війни проходив масштабну реконструкцію.

Тут реконструювали перон зі стоянками для літаків, оновили злітно-посадкову смугу та у 2022 році готувалися розширяти зону вильотів у терміналі, бо стара була вже замалою.

Як оновлений аеродром в Чорнобаївці виглядав за декілька тижнів до початку широкомасштабного вторгнення росії, можна побачити на відео нижче.

До війни кількість рейсів з Херсону зростала. Сюди літали Turkish Airlines, МАУ, Bees Airline та зайшов найбільший європейський лоукостер Ryanair. Він продавав дуже дешеві квитки з Херсону до Європи.

Чому Чорнобаївка стала легендарною?

Російські війська після окупації регіону у лютому 2022 року завзято намагалися влаштувати свою базу на аеродромі в Чорнобаївці.

Утім, українські військові раз за разом знищували техніку та склади, які намагалися накопичити в аеропорту окупанти. Кількість таких спроб перевищила 20.

Фото: Радіо Свобода

Через те, що росіяни розміщували техніку поблизу терміналу, будівля постраждала і частково обвалилася. Цей аеровокзал використовувався для обслуговування пасажирів міжнародних та внутрішніх рейсів з Херсону.

Вгору