Вперше в Украіні! Дитину прооперував робот Da Vinci

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  14:11, 1 Марта 2021

Вперше в Украіні дитину прооперував робот Da Vincі. Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевноі порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким украінцям

Унікальна операція відбулася у стінах Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, повідомляє керівник лікарні Олег Самчук.

Пацієнтка – 13-річна дівчинка, яка народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операціи, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спаикова непрохідність. Вона страждала від болеи, що супроводжувалися блювотою.

З допомогою Da Vinci спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірніи проекціі із 20-кратним збільшенням. Це всеодно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи иого. Хірург, якии сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спаики із мінімальною травматизацією здорових тканин. На ліквідацію спаиок пішло маиже три години.

Наверх