«Воювати за Донбас мистецтвом»: Ukraїner зняв історію про «донецького Бенксі». ВІДЕО

Источник:  vchasnoua.com  /  12:39, 15 Января 2021

Суспільно-культурний мультимедійний українознавчий проєкт Ukraїner зняв історію про донецького художника Сергія Захарова

Із самого початку віини на Сході Украіни художник Сергіи Захаров протестував проти захоплення Донецька росіиськими боиовиками. За своі мистецькі інсталяціі художник на півтора місяці потрапив у підвали самопроголошеноі «ДНР», де иого допитували и катували. Сьогодні Сергіи мешкає у Києві и бере участь у проєктах реабілітаціі колишніх в’язнів, полонених та віиськових, розповідають українські дослідники з Ukraїner.

Художник Сергій Захаров усе своє життя мешкав і працював у Донецьку. Малював з дитинства, проте заробляти на життя творчістю змоги не було, тому займався дизайном інтер’єру та меблів. Хоча у самому місті, пригадує Сергій, завжди була можливість для розвитку мистецтва і митців.

Звичайне життя художника, як і всього міста, зупинилось 2014 року з початком Російсько-Української війни й окупації частини Східної України російськими військами. Тоді ж розпочався й протестний рух українців проти нового режиму.

Ukraїner зняв історію про "донецького Бенксі" /Фото ukrainer.net

Ukraїner зняв історію про "донецького Бенксі" /Фото ukrainer.net

«Для мене Україна почалась з Майдану (Революція гідності 2013 — 2014 року. — ред.). До того я таким же був, як усі, такий же продукт пострадянської епохи. Більше нічого не вимагав від життя, тільки якогось комфортного місця», — згадує митець.

Сергій розповідає, що з моменту зміни влади і встановлення нового ладу частина місцевих робила все, аби показати, що Донецьк — це Україна.

«З'являлись ці трафарети з тризуба. Я в центрі міста жив, там терикон, і хтось раз прапор повісив. Хтось зірвав. Виходиш — знову прапор. Тобто така боротьба була, але боротьба вже не на мітингах, а такими символами обмінювались», — згадує Захаров.

Згодом на вулицях Донецька почали з’явились інсталяції з картону, які розміщували у знакових для окупантів місцях. Серед них — стріт-арт у вигляді одного з ватажків сепаратистів — Мотороли — в образі чорта, який встановили біля РАЦСу, де відбувалось його весілля. Навпроти готелю «Великобританія», в якому мешкали бойовики, намалювали булгаківського Шарікова (персонаж із роману М. Булгакова «Собаче серце». — ред.). Проте найбільше сепаратистів розізлило зображення їхнього лідера Ігоря Гіркіна (військовий злочинець, колишній міністр оборони самопроголошеної Донецької Народної Республіки (ДНР), також відомий під псевдонімом Ігор Стрєлков. — ред.) з пістолетом біля скроні й підписом «Just do it».

Більше про життя та творчий шлях донецького художника Сергія Захарова — у відеоісторії Ukraїner:

Наверх