Вирізають батареї у квартирах та здають на металолом

Джерело:  v-variant.com.ua  /  17:32, 7 Березня 2024

Як росіяни обкрадають окуповані території на сході України

Руйнівна рука окупантів не знає меж. Вони грабують квартири місцевих жителів та жительок, демонтують вікна й батареї під прикриттям ремонтних робіт, ріжуть на металолом фабрики та промислові підприємства.

Про те, як росіяни шукають наживи у домах українців на окупованих територіях та вчиняють чергові злочини проти мирного населення, читайте далі.

***

Загарбники не зупиняються ні перед чим у своїй нестримній жазі до збагачення. Вони нахабно та цинічно мародерять на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини, залишаючи за собою лише сліди спустошення та розрухи.

Під прицілом не тільки коштовні речі, а й звичайні меблі, побутові засоби, сантехніка — все, що потрапить під руку. Ба більше, окупанти не ховаються від очевидців і хизуються трофеями в соціальних мережах, впевнені у своїй безкарності.

“Мені щойно розповіли, що в Новодружеську російські військові грабують будинки, де господарі тимчасово відсутні. Підганяють машини й вивозять усе. Інформація надійшла від сусідки по вул. Пролетарська, пограбували її будинок та її сестри. Що відбувається? Що за беззаконня?” — пише чоловік в одному з місцевих чатів.

росіяни обкрадають окуповані території

Російські солдати на танку з побутовими речами у Луганській області. Фото: Reuters

Ще рік тому у місті Сєвєродонецьк росіяни складали список квартир, власники яких не з’являлися у місті впродовж визначеного періоду. Особливий інтерес вони проявляли до кварталів, які зазнали мінімальних пошкоджень після штурму населеного пункту. Зазвичай з цих квартир вивозили техніку та коштовності.

Проте зараз злочини перейшли на більш примітивний рівень — викрадають навіть старі меблі.

А квартири у них немаленькі, просторі. Ліжко, напевно заберу собі”, — з такими висловами з’явилося відео в мережі, на якому російські злочинці мародерять в одній з квартир Сєвєродонецька.

скрін

Скріншоти з соціальної мережі “Х”

Схожа ситуація у сусідньому Лисичанську. Там окупанти грабують під прикриттям ремонтних робіт. Після таких “ремонтів” у квартирах не залишається нічого.

скрін

Скріншоти з відео опублікованих в телеграм-каналах “Трикутник” та “Донбас Оперативний”

“У районі Танка вирізають старі батареї у квартирах. Виносять на майданчик. Поки тільки там, де є ключі, але сказали, що будуть розкривати інші, якщо не буде доступу (зі слів робітників). Нові батареї будуть ставити через 2-3 місяці. Пізніше мінятимуть вікна на пластик”, — розповідає житель Лисичанська у місцевій спільноті.

Насправді це — напрацьована схема. Вирізані батареї й вікна окупанти здають на металолом.

Так в одному з будинків у місті Рубіжне окупанти демонтували вцілілі вікна, обіцяючи мешканцям встановити нові. Після цього так звані “ремонтні бригади” зникли, а в будинку кілька тижнів суцільні протяги, повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

росіяни обкрадають окуповані території

Фото: телеграм-канал “Трикутник”

Ще одна схема мародерства виявлена в селищі Мілове на Луганщині.

Туди був відправлений підрозділ з росгвардії та співробітників поліції з московської області для перевірки документів місцевого населення. Головна мета перевірки — пошук українських громадян, перш за все військовослужбовців, а також тих, хто має родичів в українських силових структурах.

“Якщо окупанти приходили до квартири та не знаходили господарів, вони поверталися вночі та грабували квартиру”, — зазначають у Генштабі ЗСУ.

На окупованій частині Донеччини також фіксують масові пограбування осель. Місцеві мешканці розповідають, що лише на одній вулиці в місті Донецьк за тиждень постраждало три квартири, проте брати там особливо не було чого, тому окупанти зрізали сантехніку.

росіяни обкрадають окуповані території

Фото з соціальної мережі “Вконтакте”

Проте не лише квартири піддаються цьому беззаконню. За словами радника мера Маріуполя Петра Андрющенка окупанти в самому центрі міста вирізали на метал колишній торговий центр “Обжора”.

росіяни обкрадають окуповані території

Фото: телеграм-канал “Андрющенко Time”

Розграбована промисловість

Ще з початку російської агресії у 2014 році, багато підприємств на окупованих територіях сходу України були розкрадені: майно вивозили, а те що залишалося — різали на металолом.

Про це в коментарі Східному Варіанту розповів директор Департаменту економічного розвитку Луганської ОВА Ігор Куденко:

“Більшість промислових підприємств зазнали повних або часткових руйнувань внаслідок збройної агресії, або були частково розграбовані окупантами. На деяких не до кінця зруйнованих чи викрадених підприємствах, окупаційна влада імітує процес «відновлення» виробництва та звітує про «виробничі досягнення»”.

Серед таких компаній були Луганський патронний завод, Завод електронного машинобудування “Машзавод — 100”, Завод “Юність” у Краснодоні-Луганську, Луганський хіміко-фармацевтичний завод та інші.

росіяни обкрадають окуповані території

Фото взято із сайту mignews.com.ua

Після повномасштабного вторгнення список тільки збільшився.

Зокрема, росіяни зруйнували та розграбували Сєвєродонецький “Азот”, який був не тільки одним з найбільших в Україні виробників аміаку, але й слугував укриттям від обстрілів — раніше там переховувалося понад пів тисячі цивільних.

Так у вересні 2023 року кожні три доби з підприємства виїздили наповнені металобрухтом вантажівки, повідомили в Луганській ОВА.

росіяни обкрадають окуповані території

Сєвєродонецький “Азот”. Фото: AFP

Мешканець Донеччини розповідає, що ПАТ “КОНЦЕРН СТИРОЛ” — велике підприємство хімічної промисловості в місті Горлівка, було розграбоване росіянами до найменших деталей.

“Стирол на металобрухт розтягнули, цистерни порізали. Ніякої небезпеки більше немає”, — пише горлівчанин в місцевому чаті.

росіяни обкрадають окуповані території

Скріншот із соціальної мережі “Вконтакте”

Окрім цього, окупанти повністю ліквідували вугільну галузь. Шахти консервували ніби на невизначений термін, а тим часом вивозили все обладнання й вирізали на металолом.

Така доля спіткала й одну з найсучасніших шахт Луганщини — “Краснокутську”.

росіяни обкрадають окуповані території

Скріншот із відео Луганської ОВА

“Шахтний ствол там побудували лише близько 40 років тому. Це вугледобувне підприємство було найсучаснішим в місті, доки не прийшла росія. Сьогодні її перетворюють на металобрухт”, — кажуть в Луганській ОВА.

***

Для загарбницької влади абсолютно неважливо, на чому тримається економіка міста й регіону, чи де завтра будуть проживати люди. Вони нехтують долею місцевого населення заради наживи.

Вгору