Вийшов фільм "Нескорені. Поранені" про життя героїв війни після травм. ВIДЕО

Джерело:  news.obozrevatel.com  /  12:18, 20 Жовтня 2023

"Нескорені. Поранені": в Україні вийшов документальний фільм про життя військових після отриманих травм

В Україні вийшов документальний фільм "Нескорені. Поранені" про життя захисників після отриманих травм, які намагаються адаптуватись до нового життя. Стрічка покликана привернути увагу суспільства до проблем, з якими зіштовхуються постраждалі через війну та створити комфортне для них середовище.

Про вихід фільму на екрани повідомив український актор, волонтер, керівник благодійної організації "Фонд "Мир і Ко" Мирослав Гай. Він зазначив, що глядачі побачать невигадані історії Тайри (Юлії Паєвської), Юрія Гудименка, Ігоря Гордійчука, Дениса Кривенка, Олексія Притули та Аліни Вяткіної.

Автори документальної стрічки намагаються відповісти на важливі питання. Якою ціною Україна звільняє кожен сантиметр своєї землі від російських загарбників? Чи готове суспільство та міста до повернення додому тих, завдяки кому ми виборюємо право жити у своїй країні?

"Мене постійно питають: як ти почуваєшся? Я кажу, що мені все одно. Так, я воював, але зараз я відновлююсь. Я хочу жити як і всі: прийти на пляж, відпочити, покупатися, посмажити шашлик… Я не зациклююся на своїх пораненнях. Навіть зараз більше в місто почав виїжджати, щоб показати, скільки нас буде таких інклюзивних людей", — розповів Денис Кривенко, фахівець першого контакту Superhumans Center, який втратив на війні обидві ноги та ліву руку.

Все частіше можна побачити на вулиці людину з протезом, в кріслі колісному, з милицями, з опіками та іншими видимими наслідками уражень. Неможливо осягнути, через що проходить людина, яка отримала складні поранення. Щоб знайти цей контакт та привернути увагу суспільства до проблем, з якими зіштовхуються постраждалі внаслідок війни і створити комфортне для них середовище, цей фільм і був створений. "Наші міста та суспільство виявилися неготовими до цього: відсутність пандусів, погляди та реакції людей на вулицях, ніяковість та недоречні питання. Тому ми вирішили поспілкуватися з військовими, ветеранами, а також з психологом та представниками реабілітаційного центру, щоб знайти порозуміння та контакт у суспільстві", — коментує вихід стрічки продюсер Кирило Нечмоня.

Стрічка "Нескорені. Поранені" вже доступна до перегляду на YouTube.

Це вже друга стрічка з циклу "‎Нескорені". Перший фільм — про партизанський рух на тимчасово окупованих територіях — вийшов на екрани ще у лютому 2023 року.

Вгору