Вигаданий "медицинский нацизм": як лікар з Луганщини спростовує російські фейки

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:36, 20 Січня 2024

російський пропагандист Вячеслав Яковенко в обурливій формі розповсюджує фейки про волонтерів, активістів та лікарів із Луганщини

Костянтин Науменко — лікар родом з Луганщини, який спеціалізується на ендоскопії та допомагає людям боротися з онкологією. Проте, на думку російських пропагандистів, він допомагав впроваджувати у Лисичанську “медицинский нацизм”. Східний Варіант поспілкувався із Костянтином Науменком та спростовує чергові російські вигадки.

Фейк “Медицинский нацизм Лисичанска во время киевской оккупации”

Російський пропагандист Вячеслав Яковенко в обурливій формі розповсюджує фейки про волонтерів, активістів та лікарів із Луганщини. Наприклад, раніше писав маніпулятивні дописи про педіатра Петра Іщенка та мати ветерана Олену Шведову-Петренко.

Так званий “военкор” продовжує створювати пропагандистські дописи, і на цей раз він присвятив допис професійному оточенню Петра Іщенка “Медицинский нацизм Лисичанска во время киевской оккупации”. У своїй заяві він наголосив, що лікарі із Лисичанська можуть бути залучені в злочину діяльність. І згадав однокурсника Петра Іщенка, лікаря Костянтина Науменка.

лікар з Луганщини антифейк

Пропагандистський допис із каналу “Военкор Яковенко Вячеслав”

Східний Варіант поговорив з Костянтином Науменком та дізнався, як окупанти створюють свої фейки, й що відбувалося насправді.

“У цивільному житті нам загрожує інший ворог — це онкологія”

Костянтин Науменко народився та виріс в місті Новодружеськ в Луганській області. Місто знаходиться недалеко від Лисичанська. У 2000-х майбутній лікар закінчив Лисичанську багатопрофільну гімназію. Після гімназії вступив в Луганський державний медичний університет, де навчався до 2006 року, а потім в інтернатурі ще 3 роки.

лікар з Луганщини антифейк

Костянтин Науменко. Фото: Костянтин Науменко

Після розподілу потрапив в місто Обухів у Київській області, і до 2013 року працював хірургом в Обухівській центральній районній лікарні. У 2013 та 2014 роках їздив в Африку, де продовжував свою медичку практику.

Після повернення, Костянтин, вирішив змінити спеціальність із загальної хірургії на ендоскопію. Кар’єра лікаря пішла вгору в ендоскопії, спочатку у рідній Обухівській лікарні, а згодом у Київських медичних закладах. Наразі спеціаліст мешкає в Одесі, де продовжує допомагати людям боротися із раком.

лікар з Луганщини антифейк

Фото: Костянтин Науменко

Костянтин розповів, що його батькам довелося покинути Лисичанськ та виїхати за кордон у зв’язку із війною. А він продовжує в Україні допомагати та боротися за людські життя:

Я всім кажу, що на фронті нас вбиває країна агресора, а в цивільному житті нам загрожує зовсім інший ворог. Він був до 2014 року, так і буде після нашої перемоги — це онкологія. І з онкологією я завзято борюся. Це те, що я можу зробити, роблю, і буду робити”.

лікар з Луганщини антифейк

Лікар наголосив, що окрім роботи лікарем багато займається просвітницькою діяльністю:

Нам потрібно розповідати правду про захворювання, щоб наші люди були обізнані. І для того, щоб це відкладалося в їхній свідомості. На жаль, нам поки що далеко до світових медичних стандартів, коли держава якісно піклується про здоров'я громадян. Так, ми до того прагнемо, але поки що ми цього не досягли, ще є багато роботи. Тому здоров’я нас самих знаходиться в наших руках та нашій свідомості. І те, як ми будемо ставитися до себе, напряму буде впливати на стан нашого здоров’я та тривалість життя”.

Костянтин додав, що лікарі знають про важливість берегти своє здоров’я, але люди інших спеціальностей, які далекі від медицини, могли цього ніколи не усвідомлювати. Тому лікар обрав для себе просвітницьку дільність як один з основних напрямків роботи.

лікар з Луганщини антифейк

Фото: Костянтин Науменко

Костянтин прокоментував пропагандистський допис так званого “военкора”:

Важко пояснити дії неадекватної чи психічно хворої людини, тут напевно теж саме. Тому що ніхто не може знати, що у них в голові. Про мого однокурсника Петра Іщенка написали набагато більше вигадок… Наприклад, про “експерименти” над дітьми, але ж будь-яка людина при здоровому глузду, чи той, хто знає Петра, розуміє, що це точно фейк”.

Східний Варіант розповів історію Петра Іщенка в матеріалі.

Костянтин Науменко додав, що мав проукраїнську позицію ще до початку війни у 2014 році. І завжди залишався вірним своїм принципам:

Так, я націоналіст, і вважаю націю найвищою формою суспільної єдності.

Наш недолугий сусід не розуміє різницю між цією ідеологію та тою, що заснована на біологічній чистоті будь-якої раси. Я говорю про різницю між “націоналізмом” та “нацизмом””.

Попри ідеологічну різницю понять “націоналізм” та “нацизм”, російські пропагандисти створюють фейкові наративи та активно поширюють їх, підміняючи одні поняття на інші.

лікар з Луганщини антифейк

У своєму дописі так званий “военкор” висунув підозру, що усе професійне оточення лікаря Петра Іщенка може бути залучене в злочинну діяльність та допомагало впроваджувати у Лисичанську “медицинский нацизм”. Проте усі ці заяви є безпідставними та базуються на вигадках окупантів. А сам Костянтин Науменко не проживає в Луганській області вже понад 15 років та наразі активно займається лікарською справою в Одесі.

***

Отже, російські пропагандисти продовжують поширювати фейкові тези про активістів, волонтерів та лікарів із Лисичанська. Використовуючи схему “Не виходить повністю стерти із пам’яті проактивних людей, тоді надамо їхнім діям поганого забарвлення”. Так народжуються фейки про “Медицинский нацизм Лисичанска во время киевской оккупации”. Проте на прикладі історії лікаря, Костянтина Науменка, ми розібралися, що подібні заяви не є правдою. А українські лікарі активно допомагають людям та займаються просвітницькою діяльністю.

Вгору