Ви будете здивовані: чим категорично не можна годувати котів

Джерело:  soc.obozrevatel.com  /  18:37, 26 Травня 2023

І те, що ваш котик тягнеться до тарілки з вашою вечерею, не означає, що він голодний і просить поділитись із ним

Ми схильні наділяти своїх домашніх улюбленців людськими рисами характеру та бажаннями, в при цьому часом забуваємо, що насправді вони є тваринами зі своїми звичками та потребами. І те, що ваш котик тягнеться до тарілки з вашою вечерею, не означає, що він голодний і просить поділитись із ним. Кота може попросту дражнити запах їжі. У той же час більшість того, що їдять люди, йому категорично не підходить. Страви з вашого столу можуть сильно зашкодити муркотуну.

IMG-20220401-102632

За своїм типом харчування коти є облігатними хижаками. Тобто всі потрібні поживні речовини вони отримують із м’яса і у дикій природі практично не вживають іншої їжі. Видання Daiy Paws склало список із 15 продуктів, які категорично не можна давати котам – вони матимуть на них токсичний вплив.

Алкоголь

Напої та продукти, що містять алкоголь, навіть у найменших кількостях, можуть викликати серйозні проблеми у домашніх тварин, включно із блюванням, діареєю, утрудненим диханням. У найгірших випадках алкоголь може спричинити кому і смерть тварини.

Дріжджовий хліб

Тісто може викликати скупчення газів у травній системі вашого улюбленця. В кращому разі тварина буде мучитись від здуття, в гіршому – отримає заворот кишок і може загинути. Крім того дріжджі виробляють спирт, а про вплив алкоголю йдеться у попередньому пункті.

Шоколад

Шоколад містить так звані метилксантини (зокрема, теобромін та кофеїн), які є токсичними для домашніх тварин. Вони можуть викликати блювання, діарею, тремор, судоми та смерть. Концентрація метилксантинів варіюється в залежності від виду шоколаду. Найбільш небезпечний какао-порошок, а найменш небезпечний білий шоколад. Але в будь-якому разі, краще таким десертом кота не частувати.

Кава

Як можна зрозуміти із попереднього пункту, кофеїн для котів смертельно небезпечний.

Цитрусові

Фрукти цієї групи містять лимонну кислоту та ефірні олії, які для кішок є токсичними. Слід уникати контакту тварини не тільки з цитрусовими плодами, але й з іншими частинами рослин, на яких вони ростуть. У невеличкій кількості вони викличуть тільки розлад шлунку. Велика доза призведе до пригнічення центральної нервової системи.

Кокосова м'якоть та кокосова вода

Коти можуть цікавитись цим продуктом і навіть трошки з’їдати без особливих наслідків. Але кокосова вода містить небезпечну для домашніх тварин концентрацію калію.

Молочні продукти

Чимало господарів дають своїм котам молочне і радіють тому, з яким апетитом вони його їдять. Але більшість кішок не переносять лактозу, тому така дієта загрожує розладами травлення. Найбезпечніший підхід – повністю уникати молочного, але ви можете запитати свого ветеринара, чи є альтернатива без лактози прийнятною.

Виноград та родзинки

Наразі достеменно невідомо, чому саме ці продукти є токсичними для котів, але ветеринарам відомі випадки, коли вони призводили до ниркової недостатності. Тому краще не ризикувати.

Горіхи

Встановлено, що токсичний вплив на муркотуна може справити горіх макадамії. Але механізм наразі не вивчений до кінця. Щодо решти горіхів, то вони містять багато олій та жирів, здатних викликати розлад травлення і навіть панкреатит у кішок.

Сирі яйця

Попри те, що яйця є досить типовим продуктом у природній дієті дикого кота, вони можуть бути заражені бактеріями сальмонели. Ознаки інфекції у пухнастика включають блювання, діарею та підвищення температури. Сирі яйця також містять авідин, фермент, який перешкоджає засвоєнню кішками біотину, вітаміну, важливого для здоров'я шкіри та шерсті. Якщо ви все ж хочете почастувати котика, дайте йому зварене яйце.

Сире або недоварене м'ясо

Так, це основний продукт із природного раціону кішки. Але, споживаючи його, тварина може заразитись сальмонелою, кишковою паличкою чи паразитами. Тому м'ясо для кота краще спершу відварити без солі або добре проморозити. І стежте, щоби воно не містило жиру – його коти теж погано перетравлюють.

Сира риба

Причина та ж сама – від непровареної риби кіт може підхопити бактеріальну інфекцію чи паразитів. Окрім того, це нетипова для муркотунів їжа і перетравлювати її належним чином вони не вміють. Тому вживання риби краще обмежити.

Сіль

У великих кількостях сіль та солоні продукти можуть викликати у кішки блювання, діарею, тремор, судоми та смерть. Саме тому, наприклад, м’ясні продукти, призначені для споживання людьми (ковбасу, сосиски, шинку, тощо), не варто давати пухнастиками. Якщо вони частенько містять забагато солі навіть для людського організму, уявіть, що вони зроблять з котом.

Деякі овочі та зелень

Люди люблять викладати в інтернет відео, де їхній кіт з апетитом хрумкає якимось овочем. Що ж, давати певні рослинні продукти котам можна, але не всі. Особливу небезпеку становлять різні види цибулі та часник. Вони порушують роботу кишечника і можуть ушкоджувати еритроцити. Капуста та бобові провокують здуття і можуть призвести до завороту кишок. Картопля та кукурудза багаті на крохмаль, який коти не перетравлюють. Авокадо є для котів просто отруйним. Окрім того, слід уникати продуктів, які містять всі ці овочі, а також трави. До таких продуктів, наприклад, належить часниковий хліб. А от огірки, кавуни, полуниця, морква чи салат будуть для пухнастого безпечним перекусом. Оливки теж можна давати у невеликих кількостях, якщо вони не солоні.

Ксиліт

Штучний підсолоджувач міститься у деяких десертах, до яких коти часом проявляють інтерес. Але він може викликати блювання, млявість та печінкову недостатність у домашніх тварин.

Вгору