Відомо, які медичні послуги стануть безкоштовними наступного року

Источник:  uainfo.org  /  11:35, 11 Сентября 2019

С 2020 року в Україні стартує другий етап медичної реформи

Як розповіли в Національній службі здоров'я, до Програми медичних гарантій увійдуть послуги, пов'язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження та направлення на ранню діагностику онкологічних захворювань.

 

Саме за ці послуги НСЗУ платитиме медичним установам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безкоштовно та відповідної якості.

Як приклад, 8500 грн структура заплатить лікарням за пологи, 19500 грн – за лікування одного інсульту, 15800 грн – за лікування інфаркту.

Для українців же ці послуги стануть безкоштовними.

НСЗУ зазначає, що послуги спеціалізованої медичної допомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безкоштовно тільки за направленням лікаря "первинки" або закріпленого лікаря.

 

"Але є винятки. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних показань можна буде отримати безкоштовно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані", – повідомили в НСЗУ.

Також ішлося про те, що медзаклади повинні укласти договір зі структурою. Для цього вони повинні стати комунальними некомерційними підприємствами, мати чинну ліцензію, комп'ютери для підключення до електронної системи охорони здоров'я, необхідне обладнання та персонал.

Наверх