В Україну прийшов газовий інвестор: олігархи дуже невдоволені

Джерело:  uainfo.org  /  13:13, 20 Грудня 2018

Контракт укладено з компанією Nafta – найбільшою в Центральній Європі, зі 100-річним досвідом роботи у понад 3000 свердловин в Європі

В Україну прийшов інвестор: 200 мільйонів доларів словацька компанія вкладе в Юзівське газове родовище. При тому 29% компанії належать власне державі Словаччина – а це вже означає, що ми цим контрактом на видобуток ще й зміцнили зв’язки зі стратегічним партнером у протистоянні Росії, а також в протидії російському впливу в ЄС і просуванню РФ небезпечних кремлівських проектах на кшталт "Північного потоку".

Контракт укладено з компанією Nafta – найбільшою в Центральній Європі, зі 100-річним досвідом роботи у понад 3000 свердловин в Європі. Управління здійснюється компанією з холдингу з вартістю активів понад 12 мільярдів євро, в цілому холдинг включає півсотні компаній з Чехії, Словаччини, Італії, Німеччини, Великобританії, Польщі та Угорщини. Тобто, це не під тендер утворена шарашкіна контора з 10-ма доларами статутного капіталу, опосередковано належна котромусь олігарху. Це надійна фірма зі сталою позитивною репутацією.

Звісно, якраз олігархи дуже невдоволені, що родовище з потенційним видобутком в 1 мільярд кубометрів на рік пішло повз їхні руки. А ще паскудніше, що навіть Порошенка не вдасться звинуватити, що це він під себе через треті руки підгріб стільки газу. Коротше, розчарування по всіх фронтах.

 

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ

Вгору