В Україні запрацював перший портал відкритих геоданих

Источник:  shotam.info  /  15:18, 1 Августа 2019

Що там шукати?

В Україні запустили GIS-DATA – перший портал відкритих геоданих для громадян, повідомляють у міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Це перший інструмент для розумного управління громадами. Він містить понад 100 датасетів з 40 джерел та 13 порад щодо їх застосування”, – йдеться у повідомленні.

Що там шукати?

Дані про економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, забудову, актуальні та високоточні дані про ґрунти, сільськогосподарські культури, навіть погоду, тощо – все те, що потрібне кожній громаді для прийняття різних рішень та подальшого розвитку. 

 

Але всі ці дані розкидані по різним джерелам. Для вирішення проблеми пошуку цілої низки даних, які мають конкретну географічну локалізацію, команда Проекту “Е-рішення для громад” створила GIS-DATA портал. Він поєднує у собі просту, структуровану за рубриками підбірку геопросторових шарів (ГПШ) та різних аналітичних Е-рішень, які спрямовані на інноваційний розвиток громади й наповнення місцевих бюджетів. 

Що отримає громада?

Впровадивши аналітичні е-рішення, більшість з яких побудовані на базі геопросторових шарів з підбірки Порталу, громади отримують інструменти, з якими зможуть:

•Збільшити надходження до бюджету

•Ефективно управляти своїми активами

•Вирішити екологічні проблеми

•Моніторити навколишнє природне середовище

•Прогнозувати розвиток несприятливих явищ (ерозії, зсувів, підтоплень тощо)

•Управляти мережею соціальної інфраструктури та інші.

Мета проекту “Е-рішення для громад” допомогти громадам перейти до “Управління 2.0” – на основі проаналізованих, верифікованих даних із застосуванням ІТ. Реалізується ГС “Центр розвитку інновацій” Центр Розвитку Інновацій – Center for Innovations Development за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Наверх