В Україні в державних органах і підприємствах на все літо заборонено користуватися кондиціонерами

Джерело:  fakty.com.ua  /  17:30, 20 Червня 2024

Кондиціонери впливають на дефіцит електроенергії в системі. Якщо населення не буде їх вмикати, то ми можемо «практично обійтися без відключень»

Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації в Україні повинні відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду вдень 7 червня.

Ситуація в енергосистемі

Уряд має працювати з обох боків, щоб покращити ситуацію в енергосистемі, вважає він. На думку Шмигаля, потрібно починати з себе: відновлювати й розширювати генерацію, а також одночасно зменшувати споживання

– Перед усіма органами державної влади поставлене завдання зменшити споживання електроенергії. Ухвалюємо відповідне розпорядження уряду, – йдеться у заяві.

За його словами, тепер по Україні міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території.

Водночас уряд дав рекомендації правоохоронним, органам судової влади та іншим державним інституціям зробити аналогічні кроки, а місцевій владі – обмежити вуличне освітлення.

Прем’єр-міністр України закликав бізнес обмежити використання кондиціонерів та іншого енергоємного обладнання, яке не критичне для виробничої діяльності.

За його словами, винятком стануть лише використання кондиціонерів у лікарнях і на підприємствах, де кондиціонування повітря стало частиною виробничого процесу.

Вгору