В Україні почне працювати нова система медичної евакуації. Фото/Видео

Источник:  ua.news  /  11:24, 18 Марта 2021

Зазначається, що при наданні екстреної медичної допомоги людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медзаклад з будь-якого, навіть найвіддаленішого куточка країни

В Україні запускають систему аеромедичної евакуації. Спеціальні гвинтокрили будуть транспортувати пацієнтів у важкому стані, лікарів і донорські органи.

Кабінет міністрів вже схвалив необхідні документи, повідомляє прес-служба МВС.

Вже 1 квітня нова система почне працювати у Львівській області, потім нові гвинтокрили з’являться в Києві, далі – у всіх регіонах України. На першому етапі будуть задіяні нові сучасні гвинтокрили Airbus H-145, які будуть базуватися у Львові і Києві.

«Вже з 1 квітня ми запускаємо пілотний проект в 7 областях: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька. А з 1 травня вже підключаємо Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та Київ», – розповів глава МВС Арсен Аваков.

Вчора роботу аеромедичної системи протестувало Міністерство охорони здоров’я України. Гвинтокрил транспортував до Інституту серця 38-річного пацієнта після пересадки серця. В Україні це одинадцята така операція.

Заступник глави МВС Антон Геращенко додав, що спеціально для запуску нової системи у Франції закупили 55 гвинтокрилів Eurocopter ЄС 145.

Наприкінці грудня 2020 року АТ «Мотор Січ» почав тестувати унікальні лопаті для бойових вертольотів власного виробництва. Льотні випробування за участю вертольотів Мі-8 і Мі-24 проходять на льотно-випробувальному комплексі в Запоріжжі.

Національна гвардія України в рамках реалізації контракту з Airbus Helicopters отримає десять вертольотів типу H225 в 2021-2022 роках.

Наверх