В Україні може з’явитися зоополіція. Петиція про її створення зібрала понад 25 тисяч підписів

Джерело:  thepage.ua  /  11:08, 9 Квітня 2024

Зареєструвала її на сайті Кабінету Міністрів на початку березня юристка та віцепрезидентка «Асоціації зоозахисних організацій України» Марина Суркова

Українці за місяць зібрали понад 25 тис. підписів під петицією про створення підрозділу зоополіції в структурі Національної поліції України. Зареєструвала її на сайті Кабінету Міністрів на початку березня юристка та віцепрезидентка «Асоціації зоозахисних організацій України» Марина Суркова.

Quote«З року в рік ми чуємо про нові випадки жорстокого поводження з тваринами: від утримання власниками собак на короткій прив’язі чи без будки, побиття тварин власниками під час вигулу чи на території власних домоволодінь, знущання з тварин з боку підлітків, неналежного транспортування, в т. ч. сільськогосподарських тварин, збиття тварин автівками й залишення їх напризволяще, вбивства тварин шляхом задушшя чи утоплення до замуровування котів у підвалах та масових отруєнь безпритульних собак догхантерами чи комунальниками», — йдеться у тексті петиції.

За словами Марини Суркової, раніше за жорстоке поводження з тваринами був передбачений лише штраф в розмірі 850 грн, згодом покарання посилили. Адміністративна відповідальність передбачає штраф у розмірі до 5 тис. грн. За жорстоке поводження з тваринами, яке призвело до каліцтва чи смерті тварини, передбачається кримінальне покарання та позбавлення волі від 2 до 8 років.

Quote«Були прийняті зміни до законодавства (Закон № 1684-IX), якими чітко розмежували склад адміністративного та кримінального правопорушення, і тепер кримінальне покарання передбачене не лише за загибель тварини, а й за завдання їй тілесних ушкоджень», — зауважує авторка петиції.

У тексті петиції йдеться, що часто поліцейські не реагують на випадки жорсткого поводження з тваринами, не знають законодавства, не вміють здійснювати слідчі дії в межах кримінального провадження.

Quote«Ми майже не чуємо гучних кейсів та судових вироків винуватцям жорстокого поводження з тваринами», — говориться у документі

Підписанти петиції просять Кабінет Міністрів створити у Національній поліції спеціалізований підрозділ Зоополіції, представники якого матимуть спеціальні знання та навички у сфері поводження з тваринами. На думку авторки, правоохоронці новоствореної Зоополіції могли б:

  • складати адмінпротоколи про жорстоке поводження з тваринами;
  • відкривати кримінальне провадження за відповідною статтею та проводити досудове розслідування;
  • тимчасово вилучати тварин у їхніх власників;
  • стежити за дотриманням власниками тварин правил їхнього утримання.

Тепер петицію має розглянути Кабінет Міністрів.

Вгору