В рф запустили фейк, що в Україні штрафують за прогулянку в костюмі Діда Мороза та Снігуроньки

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:58, 25 Грудня 2023

російські пропагандисти поширюють вигадану інформацію, що в Україні за використання аніматорами образів та костюмів Діда Мороза і Снігуроньки запроваджено штраф – 20 тисяч гривень. Автори фейку повідомляють, що таким чином поширюється культ Святого Миколая

Російський фейк про те, що в Україні заборонили образи Діда Мороза та Снігуроньки, а також що аніматорам за таке перевдягання загрожує 20 тис. грн штрафу, підтверджують пам’яткою, яку начебто поширюють українці та яка такого змісту: «Одяг Діда Мороза (халат, шапка, черевики, біла довга борода) заборонено», а «Святий Миколай – це реальна особа і ходить з ангелом».

Звичайно, ніяких штрафів за таке перевдягання немає, розповідають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Та з посиланням на StopFake зазначають, що немає про це указів від Мінкульту та відсутні окремі розпорядження для освітніх установ від МОН України.

“Окрім того, у мережі можна знайти безліч оголошень з пропозиціями запросити Діда Мороза та Снігуроньку до дітей у різних містах України”, – зазначають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Водночас, варто зазначити, що, як видно зі зворотнього зв’язку від читачів “Великого Києва”, принаймні у столиці не особливо вітається радянський Дід Мороз, і дорослі та діти охоче чекали на Святого Миколая 6 грудня, запрошують святого на ранки у дитсадки та школи та під час культурних заходів розповідають про християнського святого. Подейкують, що російський Дід Мороз ще у лютому 2022 року застряг у поліських болотах біля Чорнобиля та вже не має шансів повернутися до Києва.

Раніше “ВК” розповідав, як до світових воєн минулого століття Київ святкував Різдво 25 грудня зі Святим Миколаєм та українськими традиціями.

А ще на сторінці StopFake у 2023 році ми побачили 24 новини, де повідомлялося про фейки щодо подій в Києві, які у 2023 році поширювали російські пропагандисти у ЗМІ та соцмережах – про візит Байдена, Києво-Печерську лавру та гігантську вишиванку на Печерську.

Вгору