В ОРДЛО можуть з’явитися віртуальні мобільні номери — Мінреінтеграції

Источник:  vchasnoua.com  /  10:02, 27 Января 2021

Віртуальний номер не передбачає наявності фізичної SIM-карти у абонента

Впровадження віртуального номера дозволило б мешканцям тимчасово окупованих територій України за допомогою мобільного Інтернету або Wi-Fi та з використанням мобільного додатка приймати і здійснювати дзвінки, отримувати та відправляти SMS-повідомлення, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

У результаті окупації частини території України робота мобільних операторів там неможлива. Це ускладнює комунікацію з українцями, які проживають в ОРДЛО.

«Мешканці тимчасово окупованих територій позбавлені можливості безперешкодного доступу до державних сервісів та електронних послуг, що надаються з використанням мобільного номера заявника (адміністративні, банківські, медичні послуги). Відсутність можливості бути на зв’язку є одним з чинників, що викликають занепокоєння у абітурієнтів, батьки яких залишаються на ТОТ, коли діти розмірковують про вступ до закладів вищої освіти в інших регіонах України», — зазначив заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ Снавер Сейтхалілєв.

Одним з ймовірних варіантів розв’язання цієї проблеми є технологія віртуального мобільного номера (без наявності фізичної SIM-карти).

Мінреінтеграції звернулося до мобільних операторів щодо можливості створення спеціального тарифу для мешканців тимчасово окупованих територій України.

«Після отримання відповідей мобільних операторів ми зможемо детально оцінити потенціал цього рішення і визначимо подальші кроки», — повідомив Сейтхалілєв.

Наверх