В Одеській області створили 3 нові об’єкти природно-заповідного фонду

Джерело:  usionline.com  /  11:37, 18 Березня 2024

Клопотання про створення нових об’єктів природно-заповідного фонду подала ГО «Українська правоохоронна група». На територіях цих заказників виявлені рослини та тварини, що знаходяться під охороною Червоної книги України

Ландшафтні заказники створено у Березівському, Ізмаїльському та Одеському районах Одеської області.

Про це на брифінгу розповіла Наталя Шевченко, начальниця відділу оцінки впливу на довкілля земельних ресурсі, біоресурсів та заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА.

Зокрема, вона назвала створені об’єкти. Це:

  • ландшафтний заказник місцевого значення «Чигринська балка» загальною площею 579,18 га на території Раухівської селищної ради Березівського району Одеської області;
  • ландшафтний заказник місцевого значення «Схили до Лунга» орієнтовною площею 11,2134 га на території Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області;
    ландшафтний заказник місцевого значення «Коло глея» орієнтовною площею 45 га на території Овідіопольської селищної територіальної громади Одеського району Одеської області.

На черговому засіданні сесії Одеської обласної ради прийнято рішення щодо оголошення вказаних територій заповідними. Відтепер, природно-заповідний фонд Одеської області збільшився на площу понад 635 га, що підвищило загальний відсоток заповідності області до 5,01 %, – додала Наталя Шевченко.

Клопотання про створення нових об’єктів природно-заповідного фонду подала ГО «Українська правоохоронна група». На територіях цих заказників виявлені рослини та тварини, що знаходяться під охороною Червоної книги України.

Нові об’єкти створені без вилучення землевласників та землекористувачів, без створення спеціальної адміністрації для їх управління, обов’язок охорони покладений на органи місцевого самоврядування. Тобто території залишаються ведінні громад, – зазначила спікер.

На території заказників планують розвивати екологічний туризм, любительське рибальство, проводити екскурсії і так далі.

Вгору