В Одесі розширять зону ЮНЕСКО (фото)

Джерело:  usionline.com  /  16:18, 19 Вересня 2023

До Старопортофранківської, Пантелеймонівської, Леонтовича та Лідерсівського бульвару

Експерти Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць, на думку яких покладаються керівні органи ЮНЕСКО, наполягають на розширенні меж «Історичного центру Одеси», – до меж Комплексної охоронної зони історичного центру, що визначена Історико-архітектурним опорним планом 2008 року та Генеральним планом Одеси 2015 року.

Про це повідомив директор міського Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Іван Ліптуга, передає Українська Служба Інформації.

Іван Ліптуга повідомив, що впродовж сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 10 вересня в Ер-Ріяді українська делегація проводила додаткові консультації з керівництвом Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо розширення меж зони ЮНЕСКО в Одесі.

Влітку цього року на виконання рішення 18-ї позачергової сесії Комітету ЮНЕСКО пропозиції щодо нових меж «Історичного центру Одеси» були направлені українською стороною до Центру всесвітньої спадщини для схвалення. Зазначені пропозиції були сформовані з урахуванням рішень науково-методичної ради Міністерства культури та інформаційної політики України, яка рекомендувала розширити межі об’єкта ЮНЕСКО в Одесі до вулиць Торгової, Ковальської, Успенської та Лідерсівського бульвару.

Однак експерти ІКОМОС (Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць), на думку яких покладаються керівні органи ЮНЕСКО, наполягають на більшому розширенні меж «Історичного центру Одеси», а саме – до меж Комплексної охоронної зони історичного центру, що визначена Історико-архітектурним опорним планом 2008 року та Генеральним планом Одеси 2015 року. Ця межа проходить по вулицях Старопортофранківській, Пантелеймонівській, Леонтовича та Лідерсівському бульвару.

Зона основного об’єкта ЮНЕСКО має бути розширена до кордонів комплексної охоронної зони, яка проходить в Одесі по вулиці Пантелемонівській і вулиці Старопортофранківській. Під час наших консультацій з представниками ЮНЕСКО та інших консультативних органів ІКОМОС настояло, щоб ця зона відповідала комплексній охоронній зоні, – зазначив Іван Ліптуга.

Графічні матеріали з позначенням нових розширених меж об’єкта всесвітньої спадщини «Історичний центр Одеси» будуть направлені українською стороною до Центру всесвітньої спадщини найближчим часом.

Також Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (КВС) ухвалив рішення про внесення двох об’єктів всесвітньої спадщини «Київ: Собор святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» та «Ансамбль історичного центру Львова» до Списку всесвітньої спадщини під загрозою, враховуючи загрозу, яку становить російська збройна агресія для об’єктів культурної спадщини України.

Вгору