В небезпеці 72 дитини: на Донеччині розпочався п’ятий етап примусової евакуації

Джерело:  vchasnoua.com  /  22:12, 2 Лютого 2024

Під щільним обстрілом окупантів перебуває 48 сімей з 72 дітьми. Вони підлягають примусному виїзду на безпечніші території України

На Донеччині розпочався п’ятий етап примусової евакуації родин з неповнолітніми. Вона стосується 9 населених пунктів Мар'їнської та Очеретинської територіальних громад, які перебувають під цілодобовим обстрілом військ рф, пише Нацполіція Донеччини.

Саме звідти у примусовий спосіб треба евакуювати 72 дітей з 48 сімей. Займатися нею будуть групи «Білий янгол», парамедики поліції спільно з працівниками ДСНС, патрульною поліцією, поліцією охорони та представниками військових адміністрацій.

«Ситуація в цих населених пунктах загострилася. Це вже не вільні вулиці, де можна спокійно ходити та вмовляти людей. Там постійно працюють FPV-дрони, і наші евакуаційні групи вже неодноразово потрапляли під обстріли. Треба це враховувати під час проведення евакуації», — каже начальник поліції Донеччини Руслан Осипенко.

Евакуація дітей відбувається за згодою батьків чи осіб, що їх замінюють або інших законних представників.

Супроводжувати дитину під час виїзду має хоча б один з батьків або це право можна передати іншому родичу чи органам опіки.

Виїзд здійснюється тільки на броньованому транспорті, при взаємодії з військовими та за погодженими маршрутами. Для маленьких пасажирів правоохоронці мають спеціальні, дитячі шоломи та бронежилети.

Під час четвертого етапу примусової евакуації з 8 населених пунктів Очеретинської, Мар'їнської та Торецької громад було вивезено з небезпеки 269 дітей. Залишається евакуювати 20 неповнолітніх лише з Торецької громади.

Якщо ви чи ваші близько у прифронтових зонах виявили бажання евакуюватися, то варто повідомити про це спецзагін «Білий Янгол», які працюють по таких напрямках:

Авдіївський — 066−56−19−102

Бахмутський — 066−56−15−102

Великоновосілківський — 066−56−11−102

Лиманський — 066−56−16−102

Мар'їнський — 066−56−10−102

Вгору