Увага! "Продавці мила", які відбілюють Путіна: у ЗМІ склали інтерактивну картку пропагандистів РФ

Джерело:  antikor.com.ua  /  17:20, 3 Жовтня 2023

У західному світі діють громадські особи — журналісти, громадські діячі, політологи тощо. - які звертаються до співгромадян зрозумілою їм мовою і доносять до них основні наративи РФ

Найбільша кількість пропутинських експертів "працює" у Європі, свідчать дані журналістів. Лише у Німеччині їх нарахували 35 осіб, а у Британії – 29.

У західному світі діють громадські особи — журналісти, громадські діячі, політологи тощо. - які звертаються до співгромадян зрозумілою їм мовою і доносять до них основні наративи РФ. Ці особи вбудовані у західні суспільства, тому їх слухають: у такий спосіб російська пропаганда доноситься до іноземних "споживачів". Видання The Insider зібрало список таких діячів та розмістило їх на інтерактивній карті. Журналісти описали , що розміщено на карті та як нею користуватися.

На інтерактивній карті Fakexperts позначені різними кольорами майже всі країни Європи, Північної Америки та Австралія. Якщо натиснути ту чи іншу країну, то ліворуч розгортається список псевдоекспертів з коротким описом " досягнень " кожного з них.

Побіжне вивчення карти дозволило підрахувати кількість (орієнтовну) діячів, які працюють проти України та на Путіна в різних країнах світу:

Німеччина - 35 чол;
Великобританія - 29 чол;
США - 13 чол;
Польща – 3 чол;
Канада, Австралія, Словаччина – по 2 чол.
Примітно, що не вказані аналогічні "експерти" з країн Африки, Азії, Південної Америки та деяких країн Європи (немає Угорщини, Румунії, Португалії та ще кількох). Автори картки не вказують, чи планують її доповнювати.Видання розповіло, за якими критеріями люди потрапляли до списку "фейкекспертів" і опинялися на карті : у всіх випадках вони транслювали на західну аудиторію те, що вигідно було Кремлю. Серед них є люди, які ніяк не належать до питань, які вони коментують: наприклад, продавці мила чи футбольні воротарі. Є також расисти та неонацисти.

"Головне, що об’єднує фейкспертів, які потрапили в цю карту, - обіляючи путінську політику, вони поширюють відверту дезінформацію, тобто не просто висловлюють якісь оціночні судження, а роблять заяви про факти, недостовірність яких легко доводиться", - написали розслідувачі The Insider. .

Пропаганда РФ: деталі

У матеріалі описані деякі аспекти діяльності Такера Карлсона – телеведучого та журналіста каналу FoxNews. Чоловіка звільнили у 2018 році за те, що він підтримав штурм Конгресу прихильниками Дональда Трампа. Його визначні меседжі: смерть від вакцин проти COVID-19, змова з метою витіснити "біле населення". Коли став "путіністом", розповідав про біолабораторії в Україні.

Інші проросійські агітатори регулярно з’являються на екранах ЗМІ.
Пропаганда РФ: теми

Журналісти проаналізували тексти "експертів" та виділили шість тез російської пропаганди, які вона транслює на західну аудиторію:

розміщення біолабораторій НАТО в Україні;
поширення фальшивок про збиття "Боїнга" MH17 у 2014 році;
фейки про отруєння російського шпигуна Сергія Скрипаля - його намагалися вбити отрутою "Новичок";
фейки про замах на отруєння Олексія Навального;
оповідання "вільне волевиявлення" на окупованих територіях України;
фейки про події під час війни РФ проти України

Вгору