Уперше в Україні лікарі районної клініки пересадили нирки

Источник:  shotam.info  /  12:42, 22 Ноября 2019

Ліцензію на здійснення трансплантації органів Ковельське міське територіальне медичне об’єднання отримало 19 вересня 2019 року, ставши шостим центром трансплантації в Україні

На Волині успішно провели першу трансплантацію нирок у районній лікарні, повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я у четвер, 21 липня.

Зазначається, що на ризикований крок пішли медики районної лікарні Ковеля Волинської області заради порятунку 34-річної пацієнтки. Нирку їй віддав її ж чоловік.

Подружня пара відчуває себе добре і будує плани на майбутнє.

Ліцензія на трансплантацію

Ліцензію на здійснення трансплантації органів Ковельське міське територіальне медичне об’єднання отримало 19 вересня 2019 року, ставши шостим центром трансплантації в Україні.

Пріоритети МОЗ

Наголошується, що створення широких можливостей для трансплантації в Україні  – один із пріоритетів міністерства на найближчий період.

До сьогодні в Україні було лише п’ять центрів трансплантації, в яких у 2018 і 2019 роках провели лише невелику кількість трансплантацій нирок за потреби близько трьох тисяч подібних операцій на рік.

Довідка

Трансплантація нирки – це хірургічна операція у разі ниркової недостатності. Операція полягає у пересадці нирки від донора. Живий донор може бути генетично споріднений або не споріднений з хворим.

В Україні переважає трансплантація від живого родинного донора, а трансплантація від донора-трупа в останні роки майже не практикується. У 2016 році зробили лише дві операції із пересадки нирки від трупного донора

Нагадаємо, Україна отримала медичне обладнання від уряду Японії в рамках Угоди про технічне співробітництво та грантову допомогу.

Наверх