Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності. ФОТОрепортаж

Джерело:  censor.net  /  11:55, 21 Листопада 2023

Сьогодні в Україні відзначають десяту річницю з початку подій на Майдані Незалежності у Києві, коли люди нашої країни зробили вибір на користь європейських цінностей та сміливо заявили про це

21 листопада Україна відзначає десяту річницю початку Євромайдану, який згодом переріс у Революцію Гідності.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Сьогодні, 21 листопада, українці також відзначають День Гідності та Свободи - свято, встановлене на честь двох революції, які відбулися у 2004 та 2013 роках. У цей день вшановують осіб, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції виступили за захист демократії, прав та свобод громадян.

Саме 21 листопада розпочалися перші протестні акції громадськості проти рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Спочатку українці організували на протест у Києві, а згодом інші громадяни вийшли на Євромайдани у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах.

У Європейській Комісії наголосили: "Десять років тому український народ, загорнутий в європейські прапори та прагнучи змін, заявив: Україні місце в Європі. І наше майбутнє належить нам. Ці сильні слова, сказані під час ночі Євромайдану, змінили хід історії. Цей вибір викликав агресію Путіна - захоплення Криму, спричинивши дестабілізацію на Донбасі та початок повномасштабного нападу у 2022 році. Вже десять років Україна бореться проти Росії за свободу. Тепер ваші реформи і наша пропозиція щодо переговорів про вступ заявляють: майбутнє України за Євросоюзом".

Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності 01
Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності 02
Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності 03
Україна відзначає 10-ту річницю Революції Гідності 04

Автор: Богдан Гуньковський

Вгору