У Званівській ОТГ відкрили молодіжний центр

Джерело:  lgdc.org.ua  /  12:20, 16 Липня 2019

Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою»

Молодіжний центр «FREEDOM» відкрився у Званівській ОТГ, його розмістили в будівлі сільського клубу. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

На ремонтні роботи в місцевому клубі, а також на закупівлю меблів та обладнання для молодіжного центру гроші виділили з обласного бюджету. Сільрада додала кошти громади, загалом вийшло близько 2 млн. грн. За ці гроші відремонтували покрівлю клубу, замінили систему опалення, зробили ремонт у тій частині будівлі, де розмістили молодіжний клуб, купили меблі та мультимедійне обладнання.

«В Званівській сільській ОТГ проживає 700 дітей та молоді – рахували починаючи з першокласників і до 27 років, - розповів Донецькому ЦРМС Валерій Чаплик, секретар Званівської сільської ради. – Окрім трьох гуртків у сільському клубі, дітям та молоді зовсім не було де проводити вільний час. Саме тому відкриття молодіжного центру було для нас актуальним».

Приміщення молодіжного центру розділили на три зони. Одна з них – це майстерня для дітей, де можна ліпити-клеїти-малювати. Друга – з якісним вай-фаєм, де можна посидіти в інтернеті. Третя – для проведення зустрічей, навчання та круглих столів для молоді. Екран з проектором мона використовувати також для демонстрації кіно та мультфільмів, тим паче кінозалу в селі нема.

«Ми прийшли до своєї мети – відкрили перший вільний простір для молоді в Званівській ОТГ - Молодіжний центр «FREEDOM», - коментує подію Олександр Білицький, Званівський сільський голова. -  Я впевнений, що завдяки об’єднанню активної молоді громади ми будемо створювати такі простори у всіх селах Званівської громади. Дуже приємно, що ми не тільки створили комфортні умови для проведення вільного часу, а й ще дали друге життя нашому Званівському СБК, перекривши дах та зробивши опалення. У нас чудова громада, у нас багато активних мешканців, у нас багато талановитої молоді і я дуже хочу, щоб Молодіжний центр «FREEDOM» розквітав, жив та розвивався і все це, сьогодні, залежить від нас –молоді!»

Наразі в сільраді збирають потреби та побажання дітей та молоді, які саме гуртки та секції відкрити для них на базі молодіжного центру. Жителям з Верньокам’янського складніше буде щодня добиратись до Званівки, тому для них плвнують відкрити філіал молодіжного центру, для цього готові використати вільні приміщення в місцевій школі.

«Сучасній молоді не цікаво жити в сільській громаді , бо їм практично нема де проводити вільний час. Саме тому вони намагаються втекти з села в місто, де більше можливостей для навчання, роботи та розваг. Перед керівництвом сільських ОТГ стоїть задача – запропонувати молоді можливість цікаво проводити вільний час не виїжджаючи з села. Саме тому відкриття молодіжних центрів – важливий крок у напрямку розвитку громади, яка міркує про майбутнє, дбає про жителів різного віку, намагається затримати молодь, яка зможе розвивати територію», - коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС.

Вгору