У Слов'янську запускають програму з видачі допомоги за зруйноване обстрілами рф житло

Джерело:  v-variant.com.ua  /  07:50, 26 Вересня 2022

Новиною поділився голова ВА Вадим Лях

У Слов'янську запускають програму з видачі допомоги постраждалим, чиє житло було зруйновано обстрілами рф.

Радісною новиною поділився голова ВА Вадим Лях.

Ніч у громаді пройшла спокійно. На околицях було голосно, але без "прильотів". Повідомив Вадим Лях. Також, за його словами, у місті розпочинаються роботи з відновлення тролейбусного руху.

Зазаначаєьься, що з 12 одиниць рухомого складу евакуйовано три. Це ті тролейбуси, які були куплені за європейські гроші.

Решта потребують ремонту, який зараз і проводиться. Також тривають роботи з ремонту тролейбусних електроліній.

З 1 жовтня в Слов'янській громаді запускаємо програму з видачі допомоги жителям, у яких частково або повністю зруйновано житло. Поки що вона стосується тільки тих, хто проживає в приватному секторі. Господарі будинків, де постраждали тільки вікна, зможуть отримати 15 тис грн. Для житла, де постраждали вікна та покрівля, виплати становитимуть 30 тис грн. Гроші виплачуватимуть на банківську картку.

Підкреслюється, що це не компенсація за зруйноване житло, а одноразова допомога з місцевого бюджету. Механізм її отримання буде доведено до жителів Слов'янська до початку жовтня.

Мешканці багатоповерхових будинків, які постраждали від обстрілів, не залишаться за бортом. Для них пізніше також буде розроблено окрему програму.

Зверніть увагу, що програма не має терміну давності, тому приїжджати спеціально в місто, щоб отримати гроші, не потрібно. Наразі в громаді налічується 510 постраждалих будинків приватного сектору. На жаль, війна триває, і ми не гарантовані від нових прильотів і руйнувань. Вони також потраплять під дію програми. Зазначає Вадим Лях.

Поки що виділяємо на неї 15 млн грн. За необхідності суму буде збільшено. Стверджує голова ВА.

Вгору