У МОЗі спростували фейк про спалах гепатиту А у п’яти областях України

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  17:22, 7 Листопада 2023

У МОЗ просять українців довіряти офіційним джерелам інформації!

У регіонах фіксують поодинокі випадки захворювання, що характерно для цього часу.

Лише на Вінниччині зафіксована спалах гепатиту А. У решті областей фіксуються лише поодинокі випадки, які не мають спільного епідеміологічного зв’язку. Про це повідомили у МОЗ України.

«У період з 17 жовтня по 6 листопада на Вінниччині лабораторно підтверджено 245 випадків гепатиту А. Загалом до лікарень потрапили 182 пацієнти. Наразі 128 людей вже пройшли лікування та виписані, ще 54 пацієнти залишаються у медзакладах» — зазначають у МОЗ,

Нині на Вінниччині триває вакцинація осіб, які контактували із хворими на гепатит А, а також медиків, працівників «екстренки» та інших фахівців, які залучені до ліквідації спалаху.

Медики нагадують, що Гепатит А має сезонність та зазвичай проявляється у холодну пору року. А також те, що «спалахом» інфекції вважається декілька захворювань, пов’язаних між собою спільним джерелом та (або) фактором передачі інфекції. Випадки ж гепатиту А фіксуються на території України щороку в різних областях. Наприклад, за 9 місяців 2023 року було зафіксовано 341 випадок.

Вгору