У Маріупольській поліції з'являться «зелені кімнати» для бесід з підлітками

Джерело:  shotam.info  /  11:11, 5 Лютого 2020

За інформацією, хочуть створити максимально комфортну і сприятливу обстановку, щоб діти навіть не розуміли, що з ними проводять офіційні слідчі дії

У всіх райвідділах поліції Маріуполя планують створити так звані «зелені кімнати» – спеціальне приміщення, де працівники поліції спілкуватимуться з дітьми і підлітками, які пережили насильство.

Про це пише видання 0629.com.ua.

Мета

За інформацією, хочуть створити максимально комфортну і сприятливу обстановку, щоб діти навіть не розуміли, що з ними проводять офіційні слідчі дії.

Як наголосили правоохоронці, головне – допомагати дітям не тільки розповідати про пережиті травми, але і відновлювати віру в себе і людей.

Кожен предмет матиме функцію

За джерелами видання, у такій кімнаті кожен предмет нестиме свою функцію. Зокрема, діти можуть показувати на спеціальних ляльках, у яких є статеві ознаки, що з ними трапилося (якщо був здійснений статевий акт).

Кімнати можуть бути обладнані спеціальними «дзеркалами Газзела», через які можна бачити, що відбувається за склом, або відеокамерами, щоб в режимі онлайн передавати інформацію слідчому.

Особливе спілкування з дітьми

Поки дизайн кімнат розробляється, поліцейських навчали спілкуванню з дітьми вразливих категорій.

Зазначалося, що аби уникнути психологічного травмування дітей правоохоронці мають діяти максимально делікатно.

Під час навчань правоохоронці дізналися, як під час допиту не нашкодити, а надати соціально-психологічну та правову підтримку неповнолітнім, які стали свідками або жертвами насильства, або самі його зробили.

Відомо, що «зелені кімнати» створять у межах проекту «Поліція, дружня до дитини».

Вгору