У Львові відкрився перший в Україні рекрутинговий центр для ЗСУ: що відомо?

Джерело:  suspilne.media  /  16:56, 12 Лютого 2024

Важливо, що центр не матиме відношення до структур ТЦК, а рекрутери не є військовослужбовцями. Тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації

12 лютого, у Львові відкрили перший в Україні центр рекрутингу української армії. В ньому можна дізнатися актуальну інформацію про вакансії в армії, поспілкуватися з представниками бригад та обрати професію у війську.

Про це Суспільне поспілкувалося із координатором рекрутингу Міністерства оборони України Олексієм Бежевцем.

«У центрі рекрутингу, який запрацював за адресою: вул. Костя Левицького 67, можна буде дізнатися всю актуальну інформацію про вакансії у ЗСУ. Важливо, що центр не матиме відношення до структур ТЦК, а рекрутери не є військовослужбовцями. Тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації», — йдеться у повідомленні.

Рекрутинговий центр — пілотний проєкт Міністерства оборони та Львівської мерії. Надалі такі центри мають запрацювати по всій Україні.

За словами координатора рекрутингу Міністерства оборони Олексія Бежевця, такі Центри планують відкрити і в інших містах України, зокрема Запоріжжі, Дніпрі, Одесі, Києві та Полтаві.

Кожна бригада надала рекрутинговому центру список вакансій. Після того як людина обере професію, вона проходитиме співбесіду з рекрутером і представниками обраної військової частини.

"Якщо маємо добровольця, який рекрутований, який має документ від частини, що частина його чекає, то ТЦК робить все можливе для того, щоби оформити цього добровольця саме для служби у відповідній військовій частині", — каже координатор рекрутингу Міністерства оборони Олексій Бежевцев.

центр рекрутингу

Центр рекрутингу української армії, 12 лютого 2024. Фото: Ольга Дейнека / Суспільне Львів

Центр рекрутингу не є частиною структур ТЦК. Тут працюють цивільні й тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації.

"Кожен свідомий громадянин не повинен боятися іти в центр рекрутингу, тому що тут повістки не видають. Тут кожен громадянин може собі обрати ту спеціальність, ту професію з якою він може принести користь нашим збройним силам", — пояснив керівник обласного ТЦК та СП Артур Ніязов.

Заступник командира 45 окремої артилерійської бригади Олександр Рогов каже, що такі центри допоможуть набрати кваліфіковані кадри у військо: "Ви ж розумієте, що близько двох років і такі умови у хлопців, що потрібно відпочивати, потрібна психологічна реабілітація, потрібно побачити сім’ї, родини, можливо щось зробити дома. Тому потрібна заміна, але заміна потрібна кваліфікованими кадрами, які дійсно по велінню серця йдуть захищати батьківщину".

У приміщенні нового центру рекрутингу ЗСУ щодня працюватимуть п’ять рекрутерів, які консультуватимуть усіх охочих щодо роботи в українському війську.

Вгору