У Львові порахують котів-безхатченків за допомогою смартфона

Джерело:  shotam.info  /  16:05, 19 Червня 2019

На території України вперше цим займається саме комунальне підприємство «Лев»

У Львові винайшли методику визначення кількості вуличних котів. На території України вперше цим займається саме комунальне підприємство «Лев». Підрахунок котів проводитиметься з 26-го до 30-го червня включно, повідомляє видання “День”.

«Станом на сьогодні жоден муніципалітет, жодне місто не знайшло методики, за якою можна було б підрахувати та дізнатися, скільки котів проживає в тому чи іншому місці. Ми будемо першими, хто займеться цією справою. Ми завжди говоримо, що є проблема – у Львові багато вуличних котів. Але не знаючи їх кількості, ми не розуміємо масштаби, не розуміємо масштаби – не можемо говорити, що проблема справді існує», — повідомила Оксана Кошак, директор ЛКП «Лев».

Це питання розв’яжуть інноваційним методом: з допомогою мобільного додатка для підрахунку чотирилапих. Для цього запроваджено систему волонтер-опікун, яка працюватиме так: місто розділять на сектори, на яких будуть перебувати опікун та його помічник. Волонтер-помічник займається обробкою та відправкою даних про котів, що є на секторі. Опікун — людина старшого віку, з інноваційними технологіями ознайомлена менше, ніж молоде покоління. Проте інформацію про стать, вік, кличку, хвороби і т.д. знає тільки він. Таким чином відбуватиметься тандемна робота.

Опікунам, які долучаться до підрахунку безпритульних котів у своєму секторі, обіцяють подарувати ящик корму для своїх улюбленців. Метою цього проекту є зниження ризику для людей та покращення умов життя чотирилапих.

Голова ЛКП сказала, що з громадського бюджету не будуть витрачені жодні кошти. Програмування додатка та корм для котів буде оплачено партнерами. Втім, на допомогу від міськради для вакцинації і стерилізації чотирилапих таки розраховують.

Вгору