У Крим з 2014 року незаконно переїхали близько 800 тисяч громадян Росії, – Гельсінська спілка

Джерело:  antikor.com.ua  /  11:29, 9 Грудня 2023

Але наразі колонізаційна стратегія не має такого успіху, як в Криму, оскільки активні бойові дії не дають змоги масово мотивувати російських цивільних осіб переїхати на окуповані території

З початку анексії Криму у 2014 році, на півострів незаконно прибуло до 800 000 громадян Росії. При цьому близько 100 000 українців покинули територію півострова.

Росія розпочала змінювати демографічний склад тимчасово окупованих територій одразу після окупації Криму, і на жаль, ця стратегія окупанта виявилася ефективною. Цю інформацію повідомив Владислав Мірошниченко, аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини, в контексті проєкту "Трибунал для Путіна".

Такий потік російських громадян у Крим порушує міжнародне гуманітарне право, зокрема статтю 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення чи депортацію населення з боку окупаційної держави. До того ж масове переселення росіян у Крим та вибування українців з цієї області може бути кваліфіковано як воєнний злочин і злочин проти людяності.

За даними аналітиків УГСПЛ, на окупованому півострові важливою складовою стратегії окупантів, що спричинила зміни в демографії, були:

спеціальні умови іпотечного кредитування;
переселення російських військових, правоохоронців, державних службовців, медичних і освітніх працівників, суддів та їхніх сімей;
виселення українців на материкову частину України;
стимулювання переїзду українців на територію Росії.
Аналітики Гельсінської спілки вказують на подібну політику держави-агресора на інших окупованих територіях після початку повномасштабного вторгнення.


Але наразі колонізаційна стратегія не має такого успіху, як в Криму, оскільки активні бойові дії не дають змоги масово мотивувати російських цивільних осіб переїхати на окуповані території.

Вгору