У кожній області свої особливості: графік зимових канікул в українських школах

Джерело:  apostrophe.ua  /  11:52, 28 Грудня 2022

Про те, які будуть терміни зимових канікул у школах різних областей України, розповіли обласні департаменти освіти у відповідь на запит “Нової української школи”

В українських школярів змінилися терміни зимових канікул, які мали бути з 25 грудня до 8 січня. Це пов'язано з повномасштабним вторгненням Росії в Україну та масштабні атаки на енергетичні об'єкти в країні. Навчальні заклади загальної середньої освіти мають право встановлювати й переносити дати канікул цієї зими самостійно, залежно від безпекової ситуації в області, функціонування інфраструктури та наявності або відсутності осінніх канікул в учнів.

Про те, які будуть терміни зимових канікул у школах різних областей України, розповіли обласні департаменти освіти у відповідь на запит “Нової української школи”.

Канікули цієї зими у 216 школах Вінницької області запровадили з 26 грудня по 10 січня. Ще у 124 школах – з 31 грудня до 15 січня. Решта ЗЗСО дали відпочити дітям до 22 січня.

У школах Волинської області канікули починаються з 24 грудня по 15 січня.

У більшості закладів Запорізької області з інтернатами або пансіонами учні відпочиватимуть з 24/26 грудня до 8/9 січня. У решті канікули починаються з 26 січня до 8 січня. Ідеться про 245 шкіл Бердянського, Пологівського, Василівського, Мелітопольського та Запорізького районів.

У Київській області в закладах інституційного догляду зимовий відпочинок буде з 24/26 грудня по 15 січня.

У більшості територіальних громадах Луганської області канікули пройдуть з 24 грудня по 8 січня (Красноріченська, Троїцька, Гірська, Лисичанська, Попаснянська, Сєвєродонецька, Білолуцька, Старобільська, Шульгинська, Новоайдарська та Щастинська). Інші школи запровадили канікули у такі терміни:

  • Біловодська – 18 грудня – 06 січня;
  • Нижньодуванська, Саатівська, Рубіжанська, Марківська – 26 грудня – 8 січня;
  • Кремінська – 29 грудня – 15 січня;
  • Новопсковська – 31 грудня – 15 січня;
  • Чмирівська - 1 січня – 15 січня.

У Миколаївській області більшість шкіл запровадили зимовий відпочинок для учнів з 24-25 грудня, інші - з 29-31 грудня. Закінчуються канікули 8 – 24 січня в залежності від їхньої дати початку.

У Полтавській області дата канікул - від 5 грудня - 2 січня по 8 січня - 26 січня.

У Рівненській області навчальні заклади запровадили канікули у період із 30 грудня до 14 січня. В окремих школах, де об’єднали осінні і зимові канікули, терміни будуть продовжені.

У Сумській області діти відпочиватимуть з 26 грудня до 13 січня.

У Тернопільській області вирішили відмовитися від осінніх канікул, щоб об’єднати їх із зимовими або перенести на інший, сприятливий для цього час. Школярі 160 ЗЗСО з 621 (15 із 55 територіальних громад області) були на осінніх канікулах. Там зимовий відпочинок учням запровадили з 30 грудня по 15 січня.

"У Тернопільській ОВА не виключають, що в деяких громадах області зимові канікули триватимуть місяць, якщо, за рішенням засновників або керівників закладів, їх об’єднають з осінніми", - йдеться у повідомленні.

У Херсонській області у 118 школах зимові канікули пройдуть з 24/26 грудня по 8 січня. Решта ЗЗСО запровадили відпочинок з 27-31 грудня по 8-15 січня. Водночас лише в одній школі зимові канікули пройдуть з 25 грудня по 20 січня.

У Хмельницькій області канікули у різних школах заплановані від 7 грудня/2 січня по 8/30 січня.

У 14 школах Городоцької міської ради діти будуть відпочивати з 30 грудня по 6 березня.

У Черкаській області у більшості шкіл канікули заплановані з 26 грудня по 15 січня. У 10 школах початок зимових канікул - 19 грудня. У 15 школах учні відпочиватимуть до 29 січня.

У Чернівецькій області зимові канікули рекомендували проводити у період з 26 грудня по 8 січня у 343 школах. У 126 школах осінні канікули перенесли на зимові, тому діти цих шкіл відпочиватимуть більше. Зокрема, 9 шкіл відпочиватимуть з 2 до 22 січня, а 85 шкіл - з 26 грудня до 15 січня.

У НУШ повідомили, що у департаментах освіти Дніпропетровської та Чернігівської ОВА відмовилися надати запитану інформацію, адже “обласні державні адміністрації не є розпорядником інформації” про терміни канікул в ЗЗСО.

«Департаменти освіти і науки Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Харківської ОВА не відповіли на запит», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, що у більшості областей України цього року школярі взимку відпочиватимуть цілий місяць, а навчальний рік буде подовжено до кінця червня.

Вгору