У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  08:54, 8 Лютого 2024

Собак вчать психотерапії та роботи з травмованими ветеранами

У колишній резиденції президента-втікача Віктора Януковича у Межигір’ї працює кінологічний центр «Антеус», в якому навчають собак для ЗСУ, психотерапії та роботи з травмованими ветеранами.

Кожна з тварин має свою «професію», корисну для військових або цивільних. Одних тренують розпізнавати на запах вибухівку та протидіяти диверсантам, для цього їх навіть навчили рахувати.

Про це йдеться у сюжеті Deutsche Welle.

Інших мешканців центру готують до роботи з пораненими військовими та дітьми, які потребують психологічної допомоги. Зокрема, їх вчать правильно контактувати з людьми для каністерапії — реабілітації за допомогою спеціально навчених тварин.

Кожна з тварин має свою «професію», корисну для військових або цивільних.

А деякі собаки стануть поводирями та охоронцями для бійців, які втратили на війні зір. Таких собак вчать заспокоювати господаря, повідомляти йому про небезпеку та перешкоди, які він не бачить.

У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ та допомоги людям

Іван — ветеран, який втратив зір на війні, шукає собі професійного поводиря. Фото: скрин з відео

Собаку-поводиря готують протягом року. При цьому, кажуть кінологи, найкраще привчати до конкретної особи не дорослу тварину, а цуценя. Після навчання людину, для якої собака стане компаньйоном, запрошують певний час пожити у кінологічному центрі разом зі своїм новим другом.

До 2014 року в кінологічному центрі «Антеус» готували виключно собак-охоронців для Віктора Януковича. Після його втечі землю, де розташований центр, поки так і не вдалося офіційно оформити у його розпорядження. Стабільного фінансування «Антеус» також немає, тому шукають різні джерела прибутку. При цьому на виховання одного пса потрібно не менше 200 тисяч гривень на рік.

До того ж в Україні немає програми з державної сертифікації таких службових собак, тож для отримання сертифіката кінологам доводиться возити собак на іспити за кордон.

Також читайте: Знайшовся собака-поводир, який зник на Київщині у перший день повномасштабного вторгнення.

Вгору