У центрі “Лісова поляна” лікуватимуть пацієнтів після контузій та полону за стандартами США

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  18:20, 9 Квітня 2024

Першим кроком стане реорганізація Спеціалізованого клінічного санаторію імені В. П. Чкалова МОЗ України в Одесі.

В Україні з’явився 7-й центр досконалості — Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України.

Про це повідомляють у МОЗ.

МОЗ та “Лісова поляна” спільно працюватимуть над зміною підходів до надання медичної допомоги у разі легкої черепно-мозкової травми (лЧМТ).

“Цього разу фокус уваги — на покращенні якості допомоги пацієнтам з легкою черепно-мозковою травмою та психотравмою, у тому числі людям, які пережили полон і тортури. Через війну та постійні атаки ворога запит на цей вид допомоги значно зріс і серед військових, і серед цивільних. Лісова поляна має унікальний досвід у цій сфері”, — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Фахівці Лісової поляни працюють за міжнародними рекомендаціями: це клінічні настанови Міністерства у справах ветеранів США та Міністерства оборони США. Для лікування пацієнтів із лЧМТ у центрі застосовується мультидисциплінарний інтегрований підхід, що дозволяє також врахувати тривалі наслідки подібних травм та пов’язаних із ними розладів психічного здоров’я.

“Ми з командою вже 10 рік займаємось “невидимими пораненнями”. І так звана контузія — легка черепно-мозкова травма — є одним з них. Від правильного лікування та реабілітації залежить, чи буде такий “автограф війни” зберігатись у людей на довгі роки”, — пояснила керівниця Центру “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Концепція розвитку центру “Лісова поляна” передбачає, зокрема, і створення філій у різних регіонах України. Першим кроком стане реорганізація Спеціалізованого клінічного санаторію імені В. П. Чкалова МОЗ України в Одесі.

Планується й масштабна реновація Лісової поляни. Завдяки залученим донорським коштам розробка проєктної документації комплексної реновації центру наразі вже профінансована і перебуває на завершальному етапі.

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/858316082989276?ref=embed_post

Це стало можливим за підтримки United24 та американської компанії Direct Relief. Кошти на оновлення закладу будуть виділені в рамках реалізації спільного проєкту МОЗ та World Bank Ukraine “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя (HEAL Ukraine)”.

Центри досконалостіце осередки впровадження нових доказових методів надання реабілітаційної допомоги та база для підготовки фахівців мультидисциплінарних реабілітаційних команд з усієї країни.

Вгору