Світовий Конґрес Українців виступив проти проведення референдуму щодо переговорів з РФ

Джерело:  sprotyv.info  /  13:15, 27 Травня 2019

Зазначається, що в Україні немає правової основи для проведення «консультативного референдуму». Крім того, проведення такого референдуму, коли РФ веде інформаційну війну проти України, загрожує суверенітету України

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює стурбованість можливістю проведення «консультативного референдуму» щодо мирних домовленостей з Росією, запропонованого Президентом України Володимиром Зеленським 23 травня 2019 року, повідомляє УНН.

Так, СКУ вважає неприйнятним проведення референдуму, який би змусив Україну проводити переговори з державою-агресором, яка протягом п’яти років веде війну проти України, окупувавши Крим і частини Донецької та Луганської областей.

Зазначається, що в Україні немає правової основи для проведення «консультативного референдуму». Крім того, проведення такого референдуму, коли РФ веде інформаційну війну проти України, загрожує суверенітету України.

«Українці прагнуть до миру. Проте, мирні домовленості з Москвою можливі лише за умови повернення окупованих територій Криму та Донбасу України, виведення російських військ з українських земель. Деокупація всієї української території РФ – це обов’язок українських органів влади, дипломатів і військовослужбовців у тісній співпраці з міжнародною спільнотою», — заявив президент СКУ Павло Грод.

Як зазначили у СКУ, оскільки українська нація протягом останніх п’яти років продовжує боротьбу з російською агресією на сході України та здійснює значні реформи разом з європейськими та євроатлантичними прагненнями, пріоритет Президента України має полягати в тому, щоб «гарантувати державний суверенітет, територіальну цілісність України, дотримуватися Конституції України і продовжувати, використовуючи всі засоби, реалізацію стратегічного курсу держави на досягнення повного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору».

Раніше група ІС повідомляла, що результати референдуму про «мир» з РФ буде визначати не народ України.

Вгору