Свято в умовах війни: чи будуть на Донеччині встановлювати новорічні ялинки?

Джерело:  vchasnoua.com  /  14:44, 2 Грудня 2023

На Донеччині встановлювати ялинку почали у Слов’янській громаді. Рішення щодо її встановлення підтримують не всі

2023 рік добігає кінця. Останній місяць цього року багатий на свята, одне із них — Новий Рік. Щодо цього свята завжди точилися дискусії, які стосувалися новорічних ялинок і скільки коштів на це витрачається. Під час війни питання стало ще актуальнішим, адже нагальнішою проблемою є знищення ворога, а не публічне святкування.

Журналісти «Вчасно» дізналися чи будуть цьогоріч встановляти ялинку у громадах на Донеччині.

Так у Краматорську, начальник інформаційної політики Ігор Єськов повідомив, що ялинки цьогоріч не буде.

«Новорічних декорацій теж не буде, ніхто цього не планував й на це не виділятимуть кошти із бюджету. Це небезпечно, бо біля ялинки буде натовп. Це може стати ціллю для російського ракетного обстрілу», — розповів Єськов.

У Покровську встановлювати ялинку теж не збираються, так само як і в Мирнограді. Там це питання навіть не розглядали. Те що не буде ялинки було визначено остаточно без зайвих дискусій.

Здавалося б, що всі прифронтові міста відмовилися без новорічних декорацій в умовах війни. Проте ні, наприклад, Слов’янська ВЦА не відмовилася. 28 листопада там вже розпочали встановлювати конструкцію новорічної ялинки.

«Ялинка стоятиме на Соборній площі. Все це історія не про гроші й розваги. Це історія про психологічний стан людей, які майже два роки перебували під тиском війни. Їх психічне здоров’я, про яке зараз так говорять», — каже начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях.

https://www.facebook.com/100007206281890/videos/1575657659839760/

Кошти на встановлення ялинки та новорічних прикрас витрачати не планують. Оскільки штучне дерево було придбане ще у 2013 році. Ілюмінації будуть вмикати разом із зовнішнім освітленням площі Соборної. Десь з 15:40 до 20:30. Завершити прикрашання ялинки планують до 6 грудня — Дня святого Миколая.

На появу ялинки у місті вже відреагували люди. Під відео, яке опублікував Лях, місцеві розділилися думками: хтось вважає це недоречним під час війни, хтось навпаки підтримав ініціативу аргументуючи тим, що є діти, які хочуть свята.

Реакція місцевих жителів Слов’янська у соцмережах

Реакція місцевих жителів Слов’янська у соцмережах

На новорічне дерево вже відреагувала й місцева волонтерка Тетяна Хіміон. Вона запропонувала інший підхід до встановлення ялинки, який, на її думку, влаштує більшість місцевих.

«Біля виконкому ростуть гарні ялинки, хай міська рада поставить іграшки у холі й кожна родина проходячи повз Алею Слави дивлячись на Героїв, які загинули, може взяти іграшку й повісити на ялинку. Кожна дитина може присвятити іграшку чи підписати її для когось. І кожен раз, коли буду проходити повз, захоче піти й подивитися на іграшку і пригадає військових, які полягли за державу. Діти відчуватимуть свято і не забудуть, що відбувається в країні», — каже волонтерка.

https://www.facebook.com/100001315441463/videos/6608011052642715/

На встановлення новорічного дерева гостро відреагував командир пошукового загону Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» та гуманітарної місії «Чорний тюльпан» Олексій Юков. Він записав 5-хвилинне відео у якому наголошує про війну, родини, які втратили близьких і недоречність встановлення ялинки у центрі прифронтового міста.

«Хотілося б нагадати людям, що у нас йде війна 9 років. Кому хочеться різних свят, ялинок, радощів, хороводі, ви про що? В кого там закінчилася війна, хто забув, яку ціну ми платимо за наші вільні міста? Може хтось забув як під Слов’янськом стояли ворожі війська. Я нагадаю, що на площі стоїть Алея Слави наших мешканців. які загинули за Україну і майбутнє. Як буде виглядати ялинка і радощі на їхньому фоні?», — каже Юков.

https://www.facebook.com/watch/?v=1012349450066271

Вгору