Сумнівні перспективи сезону. На курорти Криму масово завезуть сиріт і дітей пільговиків

Джерело:  ua.krymr.com  /  11:33, 22 Травня 2024

Що відбувається в курортній сфері Кримського півострова, поки росія воює з Україною

Російська влада Криму терміново закуповує путівки на місцеві курорти для дітей пільгових категорій та обдарованих школярів. Загалом до кримських оздоровниць відправлять майже три тисячі дітей.

Окрім оздоровлення, спорту і розваг у рамках цих путівок передбачена й ідеологічна програма. Що відбувається в курортній сфері Кримського півострова, поки Росія воює з Україною, розповідаємо у матеріалі Крим.Реалії.

Більшість дитячих путівок почали закуповувати у середині травня – після травневих свят, з яких у Криму фактично стартує курортний сезон. Ці масові закупівлі відбуваються на тлі негативних прогнозів щодо цьогорічного туристичного сезону. Тому логічною є версія, що саме бюджетними путівками кримські чиновники забезпечуватимуть завантаження оздоровниць в умовах дефіциту туристів під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Крим, спорт і форум з чиновниками

20 травня російська влада Криму закупила послуги з організації відпочинку дітей та їх оздоровлення на півострові. Вартість закупівлі, за інформацією російського порталу держзакупівель, становить 47,83 млн рублів.

Інформація про закупівлю путівок до кримських оздоровниць для дітей під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крим, 20 травня 2024 року

Інформація про закупівлю путівок до кримських оздоровниць для дітей під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крим, 20 травня 2024 року

У рамках цієї закупівлі чиновники планують закупити 21-денні путівки до місцевих оздоровниць для 1089 дітей пільгових категорій. Оздоровити їх, за умовами закупівлі, хочуть у серпні, жовтні та листопаді. Де саме їх розмістять, невідомо.

В умовах закупівлі сказано, що це мають бути санаторії одного з перерахованих населених пунктів: Алушта, Євпаторія, Ялта, Феодосія чи Бахчисарайський район.

Алушта. Крим, 2017 року

Алушта. Крим, 2017 року

Для власників путівок в оздоровницях мають забезпечити:

  • проведення не менше ніж однієї екскурсії в кожну зміну;
  • проведення профільної спортивної зміни із залученням до футболу, баскетболу, плавання, легкої атлетики, бадмінтону, тенісу, шашок, шахів тощо;
  • розвиток мотивації школярів до здорового способу життя;
  • проведення інклюзивної зміни в серпні.

У програмі відпочинку буде й ідеологічна складова. Зокрема, 550 дітям у санаторії мають провести зміну відпочинку, що включає проведення Форуму учнівського самоврядування Криму «Ми – майбутнє країни!» із запрошенням керівництва російського уряду Криму, йдеться у тендерній документації.

Море, пізнавальні бесіди, карате

Ще на 64 млн рублів кримські чиновники збираються оздоровити близько 1700 дітей. Цей тендер також розіграли 20 травня.

Дітей також збираються відправити на 21-денний відпочинок у серпні та вересні в аналогічних санаторіях Алушти чи Євпаторії, Ялти, Феодосії та Бахчисарайського району.

Інформація про закупівлю путівок до кримських оздоровниць для дітей під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Інформація про закупівлю путівок до кримських оздоровниць для дітей під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну

За умовами закупівлі однією з вимог до оздоровниць є наявність державної символіки Росії та Криму для проведення урочистих заходів, включаючи відкриття і закриття змін.

Фонтан у Феодосії. Крим, 2019 рік

Фонтан у Феодосії. Крим, 2019 рік

У рамках оздоровлення дітей мають залучати до спорту (зокрема, плавання), здорового способу життя та пізнавальних бесід на ці теми.

Одна зі змін у серпні буде орієнтована на учасників російської «Федерації карате Криму» та тренувальні збори для них.

Дозвілля для пільговиків і талантів

Ще пів мільйона рублів у Криму витратили на організацію відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій з Армянська в рамках муніципальної програми «Розвиток освіти в Армянську».

Інформація про закупівлю путівок до кримських оздоровниць для дітей пільгових категорій та обдарованих школярів під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крим, квітень 2024 року

Інформація про закупівлю путівок до кримських оздоровниць для дітей пільгових категорій та обдарованих школярів під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крим, квітень 2024 року

Зокрема, у квітні було закуплено 21-денні путівки для 16 дітей, повідомляється на російському порталі держзакупівель. Згідно з умовами, ці путівки будуть організовані з червня до серпня. До яких саме оздоровниць відправлять цих дітей, невідомо.

У документації тендеру зазначено, що путівки закуплені для дітей, які живуть у Криму, перебувають у важкій життєвій ситуації, сиріт і тих, хто залишився без піклування батьків тощо. Також їх виділять для дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

За планом, путівки передбачені для талановитих та обдарованих дітей – переможців олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань і спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій та учнівського самоврядування.

Пляж у Севастополі. Крим, 2019 рік

Пляж у Севастополі. Крим, 2019 рік

Для них організують спортивні секції, тематичні гуртки, вікторини, конкурси та концерти, екскурсійні програми, а також запросять кваліфікованих освітян.

«Заїжджатимуть по дурості або проїздом»

Мільйонні тендери, в рамках яких російська влада Криму виявила турботу про дітей, з'явилися в системі держзакупівель у середині травня. На той момент курортний сезон у регіоні вже неофіційно стартував і його можна було протестувати під час травневих свят.

Офіційні дані про прийом туристів традиційно за роки війни не збігаються зі спостереженнями кримчан.

Поки російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявляє про зростання попиту на місцеві курорти в травні, жителі півострова помітного напливу туристів на травневі свята не помітили.

Кримське узбережжя, 2022 рік

Кримське узбережжя, 2022 рік

Не найоптимістичніші прогнози на сезон і у проросійських діячів. Зокрема, поганий сезон прогнозує у Криму провоєнний блогер Євген Щепінський. Він пов'язує це з високими цінами на відпочинок та воєнним фактором, у тому числі масовим закриттям пляжів і курортів Західного узбережжя півострова, яке використовується на користь російських військових.

«Торік, коли я казав, що сезон у 2023 році не вдався, на мою адресу було багато невтішних коментарів. Коли на пляжах туристів море, всі гостьові будинки заповнені вщерть, тоді можна говорити, що сезон у Криму вдався. Торік, звісно, було не так. Цього року сезон буде досить слабким і млявим», – стверджує блогер.

Вкрай смутні перспективи обіцяє курортному сезону блогер із Москви, який перебрався до Криму після його російської анексії 2014 року, Олександр Сергєєв (Горний).

Виходячи з власних спостережень у Феодосії та Коктебелі під час травневих свят, він дійшов висновку, що до Криму російські туристи «заїжджатимуть або по дурості, або проїздом, або якщо їх бариги розвели, як лохів».

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Криму зафіксували вже два провальні курортні сезони. Місцевий турбізнес виживає на федеральних дотаціях. Цього року на тлі негативних прогнозів урядовці вирішили організувати у кримських оздоровницях відпочинок для дітей за рахунок бюджету.

Вигляд на Коктебель. Крим, 2020 рік

Вигляд на Коктебель. Крим, 2020 рік

Вгору