Історія українського пенсіонера, якого Росія звинуватила у підготовці теракту (ФОТО)

Джерело:  forpost.media  /  12:36, 9 Вересня 2019

Аж у 2018 році консулка України в Новосибірську Діана Іванова розповіла, що отримала допуск до засудженого. За її словами перед судом пана Олексія катували, щоб отримати «потрібні» свідчення

До війни мешканець Луганської області жив своїм розміреним життям: працював на шахті, не вирізнявся активною громадянською позицією, не цікавився соціальними мережами. Однак після агресії Росії найманці вирішили, що цей чоловік становить для них страшну загрозу.

Олексій Сизонович жив у місті Краснодон на Луганщині. Працював на шахті, мав справу з вибухівкою. Після подій, які сталися в нашій країні (агресії РФ), життя 63-річного пенсіонера різко змінилося.

28 вересня 2016 року його затримали у Каменськ-Шахтиський Ростовської області (Росія), пише «Радіо свобода». За версією слідчих, Сизjнович та ще один українець, з позивним «Владиславович», з квітня 2014 року готувалися до теракту в Росії.

Затриманому висунули звинувачення у підготовці терористичного акту групою осіб за попередньою змовою; в незаконному зберіганні вибухових пристроїв; у нелегальному перетині кордону. Під час затримання, в українця, нібито, знайшли саморобну вибухівку.

По цій справі було усього два судових засідання – 26 та 31 липня 2017 року. Північнокавказький суд Росії (друге засідання) засудив пенсіонера до 12 років колонії суворого режиму зі штрафом у 250 тисяч рублів. З боку МЗС України не було надано належного захисту.

Російське видання «Медіазона» зазначає, на суді як свідки виступали люди, які пов’язані з угрупованням «ЛНР». Довгий час офіційний представник України не був допущений до зустрічі з підсудним. Він навіть не вірив, що українська сторона захищатиме свого громадянина. Скоріш за все, таку думку «навіяли» правоохоронці РФ.

Не важко здогадатися, що докази, покази на суді були доволі суперечливими. Наприклад, в стенограмах допитів Сизоновича вказано, що він «тікає від переслідування російських силовиків», стрибаючи у річку. В іншому – каже, що не вміє плавати.

4 вересня координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак у соцмережах написала, що за її даними чоловік відкликав свою апеляцію.

«Він подав відповідну заяву працівникам суду, які радісно прискакали до СІЗО з такої нагоди. Таким чином, Сизонович відмовився від претензій до Росії у зв’язку із засудженням і визнав, що його вирок – законний»

Аж у 2018 році консулка України в Новосибірську Діана Іванова розповіла, що отримала допуск до засудженого. За її словами перед судом пана Олексія катували, щоб отримати «потрібні» свідчення.

«Били так, що двічі він був в стані клінічної смерті. Він сказав, що до нього застосовувалися тортури в тому числі і електричним струмом», – розповіла консул.

Вгору