Історія одного фото: як прощання пари на вокзалі Краматорська стало символом кохання під час війни

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:59, 13 Січня 2023

Віталій та Альбіна прощалися на вокзалі, коли їх сфотографував фотограф Associated Press. Згодом вони стали героями муралу. Читайте романтичну історію героїчного кохання

На третій день повномасштабної війни прикордонник Віталій та Альбіна прощалися на вокзалі Краматорська. Тоді вони стояли на пероні евакуаційного потяга, який прямуватиме на захід і не знали, що буде далі. Тоді на пероні були схвильовані не лише закохані, а й усі, хто бачив пару. Чи зустрінуться вони знову? Історію закоханих опублікувала Державна прикордонна служба України.

Мурал у Литві та у Львові

Фото закоханих зробив фотограф Associated Press Андрій Андрієнко. Знімок розлетівся у медіа та соцмережах.

Пізніше її сюжет взяли за основу автори муралу, який з’явився на стіні Литовської військової академії у Вільнюсі. Його відтворив місцевий художник Лінас Казюленіс.

На цьому історія не закінчилась. Міністр оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас, опублікував зображення муралу на своїй сторінці у Твіттері і зображення на підтримку України знову поширилося.

Паризький вуличний художник Кристіан Гэмі, відомий як С215, який приїжджав в Україну, створив такий стінопис і в Україні у Львові. Відомо, що Кристіан також малював багато графіті в Бучі, Гостомелі та Києві.

Тепер кожен, хто забажає, може сам намалювали таку картину – на основі фотографії було створено набір для розпису «Героїчне кохання».

Як склалася доля закоханих?

Евакуаційний поїзд доставив Альбіну до Львова. Згодом вона виїхала за межі України, зупинилася в Польщі, у селищі Нова Вєсь. Тут її прихистила польська сім’я – Кароль та Кароліна. Господарі забезпечили українських гостей максимальною турботою і комфортом.

Згодом Віталій та Альбіна мали змогу спілкуватися лише онлайн. У квітні закохані одружилися за допомогою інтернету. Їх шлюб у режимі онлайн завірив начальник Краматорського прикордонного загону, який отримав таке право на час війни.

Однак одружені зрозуміли, що не можуть терпіти довгої розлуки. Відтак, Альбіна вирішила повертатися в Україну. Спершу оселилася на Івано-Франківщині, а потім рушила ближче до чоловіка – на Дніпропетровщину, де подружжя врешті змогло обмінятися обручками.

Тепер, Віталій каже – те, що дружина поряд, змушує його, з одного боку більше перейматися за її безпеку, а з іншого мотивує бійця ще більш віддано виконувати свої обов’язки і наближати нашу Перемогу.

Віталій та Альбіна впевнені, що і Україна і кохання обов’язково переможуть.

Вгору