Степану Чубенку з Краматорська, якого вбили окупанти, назавжди залишиться 16 років...

Джерело:  v-variant.com.ua  /  17:50, 11 Листопада 2022

Смертний вирок за любов дитини до України винесли троє бойовиків: Вадим Погодін, Юрій Москальов і Максим Сухомлінов. На момент ексгумації хлопець був зі зв'язаними скотчем за спиною руками, а під час розстрілу на голову дитини наділи футболку

11 листопада 2022 року Степану Чубенку з Краматорська виповнилося б 25 років… Але йому назавжди залишиться 16.

Про це доповідає Східний Варіант

16 річного школяра було жорстоко вбито після катувань нелюдями-рашистами у липні 2014 року за стійку проукраїнську позицію

Степан із Краматорська вчився у загальноосвітній школі № 12, захоплювався футболом. Був воротарем місцевої футбольної команди. Він писав вірші, грав в КВК, любив історію.

З початком проросійських виступів у 2014-му Степан з друзями брав участь в мітингах на підтримку єдності України, які проводилися в Краматорську. Хлопці носили воду, продукти, засоби гігієни українським військовим, які прибули в місто.

Під час обстрілу він допомагав спускатися у сховище літнім людям, носив їм воду, коли місто опинилося відрізаним від водопостачання. Ризикуючи життям, Степан зняв з міської площі “днрівську” ганчірку.

Коли у квітні 2014-го російські бойовики захопили місто, мати відвезла Степана до своїх батьків, але через місяць він повернувся.

У липні 2014-го Степан поїхав до друга у Київ. 23 липня сів на поїзд у столиці, щоб повернутися додому. Їхав через Донецьк, де був затриманий бойовиками з батальйону "Керч". Причиною стала та сама синьо-жовта стрічка на наплічнику.

Степана вивезли в селище Горбачево-Михайлівка, де кілька днів жорстоко катували, а потім розстріляли.

Смертний вирок за любов дитини до України винесли троє бойовиків: Вадим Погодін, Юрій Москальов і Максим Сухомлінов. На момент ексгумації хлопець був зі зв'язаними скотчем за спиною руками, а під час розстрілу на голову дитини наділи футболку.

Точної дати загибелі Степана Чубенка. За однією версією, це сталося 25 липня. На його могилі вказана дата 27 липня.

Степан Чубенко нагороджений орденом "За мужність" III ступеню та відзначений званням "Народний герой України". Посмертно.

Вічна пам'ять Герою України!

Помстимося ворогам.

Вгору